Книжковий Арсенал

Енн Епплбом

США

Польсько-американська історикиня, письменниця і журналістка. Колумністка і член видавничої ради «The Washington Post», екс-редакторка «The Economist», дослідниця, сфера наукових інтересів якої — від студій з історії України та історичного минулого Східної Європи, проблематики тоталітаризму та комуністичного режиму, політико-ідеологічного тиску режиму на особистість до розвитку демократії та запобігання корупції. За свої праці з історії Східної Європи, громадянського суспільства і комунізму була неодноразово відзначена преміями. Рішенням Вченої Ради НаУКМА від 26 жовтня 2017 р. Ен Еплбаум присвоєно звання Почесного доктора НаУКМА. Викладала в Єльському, Колумбійському, Гарвардському (США), Гейдельберзькому (Німеччина) та Цюрихському (Швейцарія) університетах.

За свою першу книгу «Between East and West» («Між Сходом і Заходом») отримала в 1996 нагороду ім. Адольфа Бентінцка. У 2004 році отримала Пулітцерівську премію за книгу про ГУЛАГ («Gulag: A History»). Книга також отримала Премію Даффа Купера й вийшла у фінали конкурсів на Національну книжкову премію, Національну премію критиків, книжкову премію газети «Лос-Анджелес таймс» і премію Семюела Джонсона. Перекладена більш ніж 20 європейськими мовами.

Книги українською: Одну з найсвіжіших книжок Енн Еплбом Red Famine: Stalin’s War on Ukraine («Червоний голод. Війна Сталіна з Україною»), що наприкінці минулого року вийшла у Британії та США, у 2018 році було видано в перекладі українською HREC in Ukraine (Видавництво Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору).