Дитячі програмиОсвітнє

Дитячі програми

Освітній відділ Мистецького арсеналу докладає всіх зусиль, щоб дітям різного віку було цікаво відвідувати виставкові проєкти, і щоб цей досвід був позитивним. До кожної виставки розробляється окрема дитяча програма — діти 6-12 років завжди можуть пройти квест виставкою, молодші відвідувачі/відвідувачки (разом із супроводжуючими) можуть скористатися Сімейною сумкою, підлітки — відвідати тематичні майстер-класи, арт-терапевтичні заняття, квест-екскурсії або музейні читання. Під час проєкту «Футуромарення» (2021) було започатковано окремий дитячий формат — Дитячі вихідні. Протягом двох днів діти та підлітки різного віку могли відвідувати цікаві для них заняття в межах актуального виставкового проєкту. Детальніше про дитячі програми виставок можна прочитати нижче.

Сімейна сумка — це ігровий набір, який допоможе батькам поговорити з дітьми (3–6 років) про роботи, представлені на виставці, доступною мовою. У сумці є матеріали для творчості, дитячі книги та інструкція для спілкування про кілька творів мистецтва. Набір можна взяти на інфостійці й безкоштовно скористатися ним протягом відвідин виставки.

Арт-терапевтичне заняття для дітей — діти віком 7–12 років можуть відвідати заняття із фахівцями Інституту інтегративної арт-терапії, поки ви будете переглядати експозицію. На занятті працюємо над цікавими завданнями й залучаємо творчий потенціал. Для комфортної роботи формуються невеликі групи (до 8 осіб), заняття відбуваються за попереднім записом. Для дітей до 12 років участь безкоштовна, для супроводжуючих — за вхідним квитком на виставку.

Заняття зі створення колажів з домальовками для дітей 6–12 років (триває 1—1,5 години). Це терапевтичний формат — тактильна взаємодія із матеріалами захоплює та відволікає, а процес творіння з однолітками дуже надихає. На заняттях працюємо із різними темами, формами, кольорами, а в кінці — разом створюємо невелику виставку і обговорюємо її. Після майстер-класу, роботи можна забирати із собою. Матеріали надають організатори, з собою можна брати журнали чи листівки, зображення з яких діти хотіли б використати у своїх роботах. Участь у занятті за попереднім записом. Для дітей до 12 років участь безкоштовна, для супроводжуючих — за вхідним квитком на виставку.