Книжковий АрсеналКнижковий Арсенал

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається щороку з 2011. Це грандіозна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Місія Книжкового Арсеналу — створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

Фото – Andrei Maximov
Цілі Книжкового Арсеналу:
— Стимулювати якісний розвиток і взаємодію книжкової, літературної, мистецької сцен.
— Проблематизувати і осмислювати вагомі питання людини, суспільства і культури.
— Створювати дружній простір репрезентації книги в усіх її проявах.
— Інтегрувати українську і міжнародну книжкову та літературну спільноти.

У березні 2019 року Міжнародний книжковий фестиваль «Книжковий Арсенал» визнано найкращим літературним фестивалем року на Лондонському книжковому ярмарку

ІХ Книжковий Арсенал (2019) у цифрах:

Х Книжковий Арсенал мав відбутися 20-24 травня 2020 року.
У зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася в світі через поширення вірусу SARS-CoV-2, Мистецький арсенал змушений перенести Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» на  23-27 червня 2021 року.

Книжковий Арсенал складається з 12-ти програм:
— Кураторські програми та фокус-тема
— Програма письменника-куратора
— Велика Дитяча програма
— Перформативна програма
— Музична програма
— Філософська програма
— Поетична сцена
— Територія графічної прози
— Програма з фантастики
— Науково-популярна програма
— Спеціальні програми для ілюстраторів і дизайнерів
— Професійна програма

Премія «Найкращий книжковий дизайн»

З 2016 року Книжковий Арсенал за підтримки Goethe-Institut в Україні, Франкфуртського книжкового ярмарку і фонду Buchkunst, проводить серед українських видавців та культурних інституцій конкурс на найкращий книжковий дизайн. Конкурс покликаний говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвивати галузь в естетичному напрямку. 

Нагородження переможців IV конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2019

Церемонія нагородження переможців відбувається на відкритті Книжкового Арсеналу, видання-переможці та стенд видавництва позначаються окремими маркерами під час всього Фестивалю. Видання, що входять до шорт-ліста конкурсу, щороку представлені в рамках колекції «Найкрасивіші книги світу» на Франкфуртському та Лейпцизькому книжкових ярмарках.

Нагородження переможців III конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2018
 
Ярмаркова частина Книжкового Арсеналу

 

 

Історія Книжкового Арсеналу

Вперше Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувся у 2011 році. Першою кураторкою Фестивалю була Ольга Жук. Відтоді гостями міжнародної програми фестивалю  стали майже півтисячі відомих міжнародних авторів з понад півсотні країн. Щороку понад 200 українських видавництв презентують свої видання на виставці-ярмарку. Запрошеними кураторами фокусної теми фестивалю та його окремих програм в різні роки були Оксана Забужко, Сергій Жадан, Андрій Курков, Любов Морозова, Алла Загайкевич та інші. 

Фото – Олександр Попенко


КОНТАКТИ: