Освітні програмиОсвітнє

Освітні програми

Усі проєкти Мистецького арсеналу мають сильну освітню компоненту. Арсенал виступає як медіатор між фахівцями й широкою громадськістю — пояснює і розповідає про культурні й суспільні явища, їх причини і траєкторії. Це майданчик освіти і взаємодії для різних аудиторій: дорослих відвідувачів та відвідувачок, дітей та підлітків, митців та мисткинь, працівників та працівниць культури. Комплексні освітні програми в рамках виставок та поза ними, враховуючи потреби всіх цих аудиторій, можуть містити цикли лекцій, дискусійні майданчики, кінопокази, воркшопи та тренінги, авторські й тематичні екскурсії та інтерактивні заняття, матеріали для самостійного ознайомлення з експозицією, а також інші формати роботи з аудиторією.

Орієнтуючись на місію та цінності Мистецького арсеналу, ми змінили типовий досвід відвідувача/відвідувачки — з пасивного сприйняття інформації до активної залученості та взаємодії з експозицією, фахівцями та між собою. Освітні програми дають не лише нові знання і навички, а й інструменти, необхідні для критичного мислення та творчого самовираження.

Місія відділу освітніх програм:
Допомогти відвідувачу/відвідувачці зануритися в певну культурну проблематику, обміркувати, зробити власний висновок.

Цілі:

1. Адаптація інформації про виставкові проєкти для різних аудиторій.
Виставковий проєкт уявляємо собі як айсберг, в якому безпосередньо виставка — це верхня видима частина, а прихована частина — концепція куратора/кураторки, задум художника/художниці, культурний та історичний контекст. Освітній відділ є містком або медіатором між проєктом та аудиторією. Частина цієї роботи відбувається ще під час підготовки проєкту.

2. Створення комунікативного простору для дискусії, взаємодії та розвитку.
Дуже важливо, щоб відвідувачі та відвідувачки були не тільки споживачами інформації, а й залучалися до обговорення і співтворчості, могли висловити свою позицію та почути позицію інших.

3. Створення контенту (освітнього і розважального).
Розважальний компонент не має переважати над освітнім, але його роль дуже важлива: Мистецький арсенал — це місце, де приємно проводити час.

4. Систематизація, збереження і поширення знань та досвіду серед професійної спільноти.
Професійна спільнота — це передусім співробітники і співробітниці музеїв та мистецьких і культурних центрів.

Команда

Контактна особа:

Катерина Макарова

керівниця відділу освітніх програм Мистецького арсеналу

[email protected]

тел. +38 044 288 52 29