Освітні програмиОсвітнє

Освітні програми

Усі проекти Мистецького арсеналу мають сильну освітню компоненту. Арсенал виступає як медіатор між фахівцями і широкою громадськістю – пояснює і розповідає про культурні і суспільні явища, їх причини і траєкторії. Це майданчик освіти і взаємодії для розмаїтих аудиторій: дорослих відвідувачів, дітей та підлітків, митців і працівників культури. Комплексні освітні програми в рамках виставок та поза ними, враховуючи потреби всіх цих аудиторій, можуть включати в себе цикли лекцій, дискусійні майданчики, кінопокази, воркшопи та тренінги, авторські та тематичні екскурсії та інтерактивні заняття, матеріали для самостійного ознайомлення з експозицією, а також інші способи роботи з аудиторією.

Виходячи з місії та цінностей Мистецького арсеналу, ми націлені на те, щоб переорієнтувати типовий досвід відвідувача від пасивного сприйняття інформації до активної залученості та взаємодії – з експозицією, фахівцями та між собою. Освітні програми дають не тільки і не стільки нові знання і навички, скільки інструменти, необхідні для критичного мислення та творчого самовираження.

Місія відділу освітніх програм:
Допомогти відвідувачу зануритися в певну культурну проблематику, обміркувати, зробити власний висновок.

Цілі:
1. Адаптація інформації про виставкові проекти для різних аудиторій.
Виставковий проект уявляємо собі як айсберг, в якому безпосередньо виставка – це верхня видима частина, а прихована – концепція куратора, задум художника, культурний та історичний контекст. Освітній відділ виступає як місток або медіатор між проектом і аудиторією. Частина цієї роботи відбувається ще під час підготовки проекту. 

2. Створення комунікативного простору для дискусії, взаємодії та розвитку.
Дуже важливо, щоб відвідувачі були не тільки споживачами інформації, а залучалися до обговорення і співтворчості, могли висловити свою позицію і почути позицію інших.

3. Створення контенту (освітнього і розважального).
Розважальний компонент не має переважати над освітнім, але його роль дуже важлива: Мистецький арсенал має сприйматися як місце, де приємно проводити час.

4. Систематизація, збереження і поширення знань і досвіду серед професійної спільноти.
Професійна спільнота включає в себе передусім співробітників музеїв та мистецьких і культурних центрів. 

Команда

Контактна особа:

Софія Рябчук

керівниця відділу освітніх програм Мистецького арсеналу

[email protected]

тел. +38 044 288 52 29