Бойчукізм. Проект «Великого стилю»Виставки

Назва

Бойчукізм. Проект «Великого стилю»

Упорядниця

Валентина Клименко

Тексти

Людмила Соколюк, Сергій Білокінь, Тетяна Огаркова, Вікторія Величко, Ярослав Кравченко, Остап Ковальчук, кураторська група

Дизайнерка

Уляна Биченкова

Фотографії

Максим Білоусов, Ілля Левін, Василь Рябченко, Євген Нікіфоров, Богдан Пошивайло

Переклад англійською

Ольга Кравченко

Редакторка

Валентина Клименко

Літературне редагування

Лариса Мінченко

Координаторка друку

Анна Зателепа

Бойчукізм — знакове явище в історії мистецтва ХХ століття, яке подарувало світові нове художнє бачення, абсолютно відмінне від попереднього досвіду технічно та ідейно. Темпера замість олії, колективна творчість замість індивідуальної, повернення до історичної спадщини замість її заперечення, сконденсованість художньої форми замість реалістичної відтворення.

Певною мірою це була остання спроба здійснення великого національного стилю в Україні. Спочатку Михайло Бойчук спроектував цілісну естетичну модель, яка відображала сутність тогочасної епохи. На руїнах імперій поставали молоді політичні нації, які завзято взялися до розбудови нових держав і розвитку власної культури. Не випадково найбільш вражаючою є близькість між творами бойчукістів та мексиканських муралістів, яка породжена схожими історичними обставинами. Сам Михайло Бойчук на початку кар’єри був підтриманий українськими інтелектуалами, які своєю просвітницькою діяльністю підготували ґрунт для постання Української Народної Республіки. Попри політичну поразку вони скористались з офіційно проголошеного Російською компартією «курсу коренізації» та долучилися до розбудови української культури 1920‑х років, взявши участь у більшовицькому соціальному експерименті. Це був свідомий вибір, який став відносною сатисфакцією за політичну незалежність, що не здійснилася.

Основні матеріали, що були зібрані в межах підготовки виставки «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю» зафіксовані в цьому виданні. Каталог відображає сучасний стан наукової розробки тематики бойчукізму в контексті мистецтвознавчих, історичних та культурологічних студій. Він вибудуваний відповідно до тематичної структури експозиції.

ДП «НКММК «Мистецький арсенал», Київ, 2018.

Видання можна придбати в Крамничці Мистецького арсеналу. 

ISBN 978-966-97778-0-5
Видано ДП «НКММК «Мистецький арсенал»
Свідоцтво суб’єкта видавничої справи серія №5843 від 07.12.2017

Віддруковано на приватному підприємстві «Коло»
81200, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Бориславська, 8
Свідоцтво суб’єкта вибавничої справи №498 від 20.06.2001

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010