Художні майстерні для людей з інвалідністюОсвітнє

Художні майстерні для людей з інвалідністю

«Амічі» художні майстерні для людей з інвалідністю в рамках міжнародного руху Gli Amici.

Майстерні були започатковані в Києві волонтерами руху «Молодь за мир» у березні 2019 року, а в грудні 2019 підписаний Меморандум про співпрацю з Мистецьким арсеналом. У його рамках Мистецький арсенал надає публічний простір для проведення мистецьких занять, а також залучає учасників майстерень до відвідування освітніх подій. «Амічі» об’єднують дорослих людей з інвалідністю, які живуть у державних геріатричних пансіонатах, та помічників-волонтерів. Зустрічі відбуваються по суботах раз на два тижні. Вони є відкритим майданчиком для неформального спілкування молодих людей, а також спільної практики мистецтва. Попри те, що майже всі учасники не є професіональними художниками, мистецтво та різні його прояви стають способом виражати думки та реагувати на навколишній світ. Майстерні «Амічі» керуються принципами поваги й толерантності, цінують гідність та намагаються більше включати людей з інвалідністю в соціальну взаємодію. 

Мистецькі заняття та екскурсії з учасниками майстерень відбувалися протягом кількох виставкових проєктів («Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Подолання гравітації. Параска Плитка-Горицвіт», «Спецвантаж! Історії повернення українських культурних цінностей»), а під час карантину перейшли в онлайн-формат.

Мистецькі заняття під час виставки «Спецвантаж! Історії повернення українських культурних цінностей»
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал 

Майстерні відкриті для всіх охочих. Долучитися можна за попередньою домовленістю, надіславши лист на [email protected] або написавши на фб-сторінку Молодь за мир.