Художні майстерні для людей з інвалідністюОсвітнє

Художні майстерні для людей з інвалідністю

«Амічі» — художні майстерні для людей з інвалідністю в рамках міжнародного руху Gli Amici.

Майстерні були започатковані в Києві волонтерами руху «Молодь за мир» у березні 2019 року, а у грудні 2019 — підписаний Меморандум про співпрацю з Мистецьким арсеналом. У його рамках Мистецький арсенал надавав публічний простір для проведення мистецьких занять, а також залучав учасників майстерень до відвідування освітніх подій. «Амічі» об’єднують дорослих людей з інвалідністю, які живуть у державних геріатричних пансіонатах, та помічників-волонтерів.

Зустрічі відбувалися по суботах раз на два тижні. Вони стали відкритим майданчиком для неформального спілкування молодих людей, а також спільної практики мистецтва. Попри те, що майже всі учасники не є професіональними художниками, мистецтво та різні його прояви стають способом виражати думки та реагувати на навколишній світ. Майстерні «Амічі» керуються принципами поваги й толерантності, цінують гідність та намагаються більше включати людей з інвалідністю в соціальну взаємодію.

Мистецькі заняття та екскурсії з учасниками майстерень відбувалися протягом кількох виставкових проєктів («Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації», «Спецвантаж! Історії повернення українських культурних цінностей»), а під час карантину перейшли в онлайн-формат.

Мистецькі заняття під час виставки «Спецвантаж! Історії повернення українських культурних цінностей»
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал