Неформальне мистецтво Ужгорода 90-хВиставки

Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х

Назва

Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х

Авторки-упорядниці

Катерина Тихоненко, Анастасія Олексій

Наукове редагування

Оксана Баршинова, Олександр Соловйов

Літературне редагування

Дарія Пугач

Коректура

Дмитро Козак

Дизайн і верстка

Алла Сорочан

Фото експозиції

Олександр Попенко

Електронне видання «Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х» є підсумковим матеріалом виставкового проєкту «Поптранс. Дистанційне бачення», що відбувся у Малій Галереї Мистецького арсеналу навесні 2019 року. Збірник містить унікальний архівний матеріал, аналітичні статті й інтерв’ю з художниками(цями) групи «Поптранс».

У проєкті «Поптранс. Дистанційне бачення. Мистецькі практики Ужгорода 90-х—00-х» у Малій Галереї Мистецького арсеналу були представлені колективні й індивідуальні практики основних учасників артгрупи — живопис, тексти, самвидави, відеодокументація виставок та перформансів, а також фотографії з архівів художників.

Артгрупа «Поптранс» (популярна трансформація) була створена у 1996 році в Ужгороді як спротив консервативному мистецькому осередку. Учасники групи бажали незалежного висловлювання, а тому у своїй практиці переосмислювали питання свободи творчості та масової культури. У роботах «Поптрансу» поєднуються естетика поп-арту, концептуальний підхід та іронічна рефлексія повсякденності пострадянського контексту Закарпаття.

ДП «НКММК “Мистецький арсенал”». Київ, 2021
ISBN 978-966-97857-2-5

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010