Програма до виставокОсвітнє

Програма до виставок

Кожна виставка — це не лише предмети, що експонуються, це також і насичена освітня програма. Команда освітнього відділу Мистецького арсеналу до кожного виставкового проєкту розробляє окрему освітню програму, розраховану на різні вікові аудиторії відвідувачів/відвідувачок. Це екскурсії різного формату, заняття та квести для дітей, майстер-класи та лекції для дорослих, події для професійної аудиторії, путівники, інтерактивні зони та партисипативні проєкти, 3D-тури та аудіогіди. Детальніше про освітні формати виставок можна прочитати нижче.

Формати освітніх подій

«Мистецький четвер» (триває 1 годину) — це щомісячні камерні зустрічі для неспішного оглядання і глибокої розмови про один або два твори з виставки. Ми зручно розташовуємося на пуфах і поринаємо в мистецтво усі разом. Наші відвідувачі називають такий формат медитативним. Захід розрахований на групу до 10 осіб, за попереднім записом через гугл-форму, безкоштовно (за вхідним квитком на виставку). Спеціальні знання про мистецтво, митців чи виставку — не потрібні.

Заняття зі створення колажів з домальовками та скетчинг-медитації (тривають 2 години). Заняття для тих, хто хоче творити, але не має багато часу на художню школу або курси малювання. Після спільного перегляду виставкового проєкту та короткої екскурсії, відвідувачі разом із запрошеним ілюстратором/ілюстраторкою працюють в техніці колажу або скетчінгу. Участь — за квитком на заняття. Матеріали надають організатори, але з собою завжди можна захопити кілька журналів, зображення з яких хотілося б використати у своїх роботах.

Традиційний формат екскурсії є досі найбільш популярним серед відвідувачів/відвідувачок. Для глибшого ознайомлення з виставковим проєктом можна обрати серед освітніх подій індивідуальну чи групову, кураторську, авторську чи тематичну, а також — адаптовану екскурсію для батьків з немовлятами чи квест-екскурсію для дітей 6-12 років. Формати екскурсій можуть відрізнятися залежно від виставки.