Почесний список IBBY 2018Книжковий Арсенал

Почесний список IBBY 2018

за підтримки Посольства Швейцарії в Україні

Почесний список Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) — це перелік визначних, нещодавно опублікованих дитячих книжок. Відповідно до нього відзначають найкращих письменників, ілюстраторів і перекладачів із країн-членів IBBY.

Звання присуджують національні секції IBBY, запрошені для номінування книг, які представляють свою країну та рекомендовані для публікації різними мовами.

Почесний перелік став одним із найважливіших заходів IBBY. Під час відбору багато національних секцій мають змогу дізнатися про нові дитячі книжки своїх країн. Окрім того, це унікальна нагода для країн-членів IBBY, а особливо тих, що їхня мова не широко відома, представити свої найкращі книжки міжнародній аудиторії. З 1956 року Почесний список IBBY публікується раз на два роки. Перший включав 15 учасників із 12 країн. Спочатку він називався «Почесний список Ганса Християна Андерсена», оскільки книжки для переліку обирало те саме журі, що й переможців Премії Ганса Християна Андерсена. До 1974 року існувала лише одна загальна категорія — «Почесна книга», тобто «найкраща книга». Того ж року додано категорію «Ілюстратори», а згодом, 1978-го, з’явилася категорія «Перекладачі». Так було розширено базу для національних секцій, які тепер перебрали на себе роль журі. Офіційно, таким, як ми бачимо його сьогодні, Почесний перелік IBBY вперше оприлюднили 1980 року разом із анонсованим каталогом.

Почесний список 2018-го включає 191 номіновану книгу. Це видання 50-тьма різними мовами, що представляють 61 країну. Серед них 73 учасники в категорії «Автори»; 59 — у категорії «Ілюстратори» і ще 59 у категорії «Перекладачі». Почесний список IBBY-2018 охоплює найбільшу кількість учасників, а це свідчить, що інтерес до нього постійно зростає.