InkBoxКнижковий Арсенал

InkBox

Організатори: Сашко Ком’яхов, Мистецький Арсенал

InkBox проект про внутрішній і зовнішній простір, який ми часто не можемо перетнути. Простір між розумінням своїх і чужих кордонів. Простір між митцем у момент творення і глядачем у момент споглядання. Простір між аркушем паперу і кінчиком пензля.

По суті, ми будуємо бокс, що світиться зсередини, на стінках якого поступово з’являється графічне панно у виконанні авторів. Художники по черзі беруть участь у нон-стоп перформансі впродовж усього фестивалю. За допомогою InkBox ми поміщаємо момент творіння в гущу людей, кожен зможе підійти і на власні очі побачити, як народжується спільний твір.

Побачити з такої ж відстані, як це бачить автор твору, ба навіть краще, адже в процесі інструмент і рука не перекривають зображення глядачеві.

InkBox було задумано декілька років тому, але за збігом обставин реалізується лише зараз. Одна з таких обставин – тема сусідства, яку цього року обрав Книжковий Арсенал. Тихі сусіди, яких не помітно, ідеал міських мешканців. Часто люди знайомляться з сусідами тільки, коли діло доходить до конфлікту через порушення наших маленьких і великих кордонів. Найприкріший конфлікт завжди внутрішній, адже за зрозумілих видимих кордонів від кімнати до держави ми весь час перетинаємо невидимі кордони бажань, прав і відповідальності. Метафорично, на прикладі співпраці групи художників між собою, InkBox покаже подолання умовного конфлікту між умовними сусідами, де «конфлікт» це сама композиція, панно з різними ідеями та стилями, а розв’язання це обрання авторами спільної мети, співіснування й малювання впродовж фестивалю у спільному просторі. І, звісно, ваше споглядання цього дійства.

У проекті беруть участь: Анна Вітряна, Леся Драшкаба, Михайло Скопа, Катя Яцушек, Закентій Горобйов.