Книжковий Арсенал

Єжи Онух

Польща – Канада

Художник, куратор, викладач та адміністратор у сфері мистецтва, дипломат. Навчався в Академії образотворчих мистецтва (Варшава), здобув диплом магістра у 1979 році, за спеціалізацією малювання, графіки та викладання у сфері мистецтва. Співзасновник інноваційної та експериментальної галереї Pracownia Dziekanka у Варшаві, що спеціалізується на експериментальному та сучасному мистецтві, підтримує молодих художників. За десятирічний період очільництва у галереї співорганізував та курував близько 70-ма виставками та подіями. У 1986 році переїхав до Нью-Йорка, а у 1987-му оселився у Торонто, де продовжував працювати у сферах перформансу та інсталяційного мистецтва, займався кураторською роботою і викладанням.

У 1997-2005 роках був директором Фундації Центру Сучасного Мистецтва, також відомої як Центр сучасного мистецтва Сороса у Києві. За цей час представив роботи багатьох українських та іноземних художників, зокрема Енді Воргола, Йозефа Бойса, Нама Джуна Пайка, Іллі Кабакова, Хосефа Козута, Іллі Чичкана, Андрія Сагайдаковського, Олександра Ройтбурда, Фонду Мазоха, Олега Кулика, Алевтини Кахідзе, проекту R.E.P., Миколи Рідного тощо.

Цей період був одним із найдовших та найуспішніших у історії центру. За його керівництва ЦСМ сприяв обізнаності та контакту з сучасним мистецтвом (українським і міжнародним). Під час «Помаранчевої революції» ЦСМ став політичним центром для молодих митців-активістів (зараз група називається REP), які на базі центру створювали «революційне мистецтво».

У 2005-му приєднався до Міністерства закордонних справ Польщі, був першим радником Посольства Польщі в Україні (Києві) та директором Польського інституту в Києві. У 2010-2014 роках Онух був директором Польського культурного інституту в Нью-Йорку, першим радником при Генеральному консульстві Республіки Польща.

Наразі є авторитетним консультантом із питань культурної дипломатії та формування мистецької та культурної політики. Продовжує працювати куратором на міжнародних подіях, присвячених сучасному мистецтву.