Книжковий Арсенал

Райнхард Кляйст

Німеччина

Вивчав графіку та дизайн в Мюнстері, працює в студії разом з такими художниками-коміксистами, як Філ, Мавіл, Андреас Міхалке та Наомі Феарн. Створені ним комікси виходили друком у таких видавництвах, як Ehapa, Landpresse, Reprodukt, Edition 52 та Carlsen. Автор книжкових ілюстрацій та обкладинок до музичних записів. Працював арт-директором в студії анімаційних фільмів.

Лауреат кількох нагород, серед яких «Приз Макса та Моріца» (Max & Moritz Preis) за працю «Lovecraft» (видавництво Ehapa) та за «Cash – I see a darkness». За роботу «Cash» також отримав премію PENG! та Sondermann і номінацію на премію індустрії коміксів імені Айзнера (Eisner-Award) та імені Харві (Harvey-Award). Графічний роман «The Boxer» («Боксер») приніс берлінському художникові премію в галузі німецької літератури для молоді в категорії «Науково-популярна книга». Перед написанням біографії єврейського боксера Райнхард Кляйст створив графічну біографію під назвою «Castro» («Кастро»), в основі якої історії зі щоденника подорожі «Havanna – eine kubanische Reise» («Гавана – кубанська подорож»). В своїй найновішій роботі «Der Traum von Olympia» («Мрія про Олімпію») Райнхард Кляйст знову торкається біографічної і політичної тематики.

До Книжкового Арсеналу Райнхард Кляйст спільно з українським гуртом ГИЧ-оркестр готують нову мистецьку акцію «Франко-мікс»: музичні та графічні  інтерпретації перекладів І. Франка у новому шкіц-концерті.