Вільні літерації / Contemporary lettersКнижковий Арсенал

Вільні літерації / Contemporary letters

Організатор — школа каліграфії та шрифту «Арт і Я»

Уже четвертий рік поспіль виставку та освітню програму від українських та іноземних майстрів на «Книжковому Арсеналі» представляє школа каліграфії та шрифту «Арт і Я». Цей проект — відображення розвитку сучасного шрифтового дизайну та мистецтва каліграфії від класики до віянь майбутнього.

Літери в загальному уявленні виконують функцію передачі інформації, вони супроводжують майже кожну мить нашого життя. Уявіть незліченну кількість букв, яка збирається під час «Книжкового Арсеналу» на сторінках усіх книжок! А чи усвідомлюємо ми ще більш потужну роль літер в їхній графічній формі? Коли букви відображають не лише слова, але й емоції, настрій, стиль тощо? І ми зосередимось на демонстрації та дослідженні цих унікальних можливостей.

На шрифтовому майданчику 2-го поверху «Мистецького Арсеналу» ви зможете переконатися, що навіть рукописна каліграфія не зникає в цифрову епоху, а стає досяжним і унікальним вмінням у поєднанні з digital-технологіями. У межах спеціальної програми на професійних зустрічах обговорюватимуть теми актуального шрифтового дизайну та 3D-анімації літер.

Окрім програмної частини проекту, на вас чекає експозиція нових робіт від українських та іноземних майстрів: каліграфія на полотні, летеринг у матеріалі та відеоінсталяції.

Студія «Арт і Я» представить нові видання «Українська каліграфія: скоропис» від Вероніки Чебаник і учнів та оновлений каталог «Живий шрифт» від українських шрифтових дизайнерів.

Залучені майстри: Вероніка Чебаник, Тарас Макар, Кирило Ткачов, Закентій Горобйов, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Андрій Шевченко, Наталія Ком’яхова, Міша Кац та інші.