Мовчазні книжкиКнижковий Арсенал

Мовчазні книжки

За підтримки Посольства Швейцарії в Україні

Усе почалося на Лампедузі, острові на півдні Італії, куди прибуло багато біженців, подолавши довгий і небезпечний шлях через Середземне море. Людей, що приїжджали сюди, переповнювали страх, тривога, горе та туга. Ситуація з біженцями спонукала до пошуку нових рішень, і це отримало відгук у інших країнах.

У 2012 році в Італії за сприяння Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY стартував проект «Мовчазні книжки: зі світу до Лампедузи й назад». Основою проекту стало зібрання книжок-картинок і розуміння того, що притаманна зображенням наративна сила може подолати всі культурні та мовні бар’єри. Читач може зрозуміти історію, незалежно від свого походження чи мови.

З часом стало зрозуміло, що такі книжки й історії дають змогу відчути комфорт і безпеку, можливість розчинитися в оповіді та врятуватись від труднощів життя хоча б на якусь мить. Тут можна разом мандрувати різними світами та розділяти один з одним спільні відчуття. Ці книги відкривають швидкий шлях до нової мови і викликають бажання читати.

Цього року на «Книжковому Арсеналі» буде представлена унікальна колекція «Мовчазні книжки» IBBY 2015, що експонуватиметься за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. Це 51 книга з близько двадцяти країн світу. Представити колекцію, історію її зібрання та показати водночас нові моделі сторітелінгу широкому загалу читачів, авторів та ілюстраторів, видавців, педагогів та бібліотекарів приїде експертка IBBY, старша викладачка Університету Глазго, провідна фахівчиня з дитячої літератури та читання Евелін Арізпе з Шотландії (приїзд гості підримано Посольством Великої Британії в Україні).