Програма від Club of creative philosophy
Куратор — Олександр Комаров
Ключова подія цьогорічної програми — дискусія «Людина-машина» — про осмислення феномену технологізації людського буття, виклики та перспективи, які разом із цим постають. У 2017 році, вперше в історії людства, людиноподібний робот Софія набув підданства Королівства Саудівської Аравії. Усе частіше у своїх передвиборчих кампаніях політики західних країн говорять про ідею безумовного базового доходу, передбачаючи, що в майбутньому більшість професій будуть замінені автоматизованою працею. Приватна компанія з США відправляє власні ракети у космос, а система blockchain претендує на заміщення функцій держави у сфері фінансів та юстиції.
Як зазначав лауреат Нобелівської премії з фізики 1932 року Вернер Гейзенберг: «Сучасна наука не пояснює світ, але дозволяє його опанувати». Чи допомагає нам науково-технічний прогрес з найбільш фундаментальними питаннями, які бентежать людство протягом усієї його історії? А саме, що це означає — бути людиною? І в який спосіб це (буття людиною) має відбуватися?
Серед інших тем цьогорічної програми: філософія та техніка, філософська культура, метафізика влади, література як філософія, переклад філософської класики та ін. Кожен захід програми є автономним, висвітлюючи при цьому певний аспект сучасної філософії та провокуючи нестандартне осмислення власного досвіду.
Club of creative philosophy — цикл подіумних дискусій, публічних обговорень, презентацій нових робіт українських філософів, побудови прямого діалогу з слухачами на представлені філософські теми. Заходи програми — це інтелектуальні перформанси, що не претендують на презентацію універсальних ідеологем, проте сприяють як постанню нових питань, так і пошукові неочікуваних відповідей. У подіях беруть участь провідні українські мислителі, науковці, письменники, фахові перекладачі та коментатори філософської класики.