За межами видимогоКнижковий Арсенал

За межами видимого

За підтримки Посольства Нідерландів в Україні

Проект «За межами видимого» — це намальована віртуальна реальність, яка переносить вас у світ дев’ятирічної Лєни та її батька. Поки Лєна роздивляється совину погадку, її батько поринає у спогади. Вони ведуть розмову, але водночас віддаляються від неї. Хоча вони й не знають думок одне одного, але думають про одне й те ж саме: втрату сестри та дочки — Лізи.

Як глядач ви опиняєтеся або в голові батька, або в голові дочки і можете на собі відчути дві різні точки зору. Просто сядьте за кухонний стіл і пориньте у фантастичну реальність, де є місце пам’яті та забуттю, життю та смерті.

Концепція проекту «За межами видимого» розроблена режисеркою Сарою Колстер (Sara Kolster) у тісному співробітництві з автором Яапом Роббеном (Jaap Robben). Віртуальна реальність створена у співпраці з ілюстратором Ґійс Каст (Gijs Kast) та колективом розробників Zesbaans. Основою «За межами видимого» став проект VR Drawing Room, який отримав престижну нагороду IDFA Doclab за цифровий сторітеллінг у 2015 році.

Організатори фестивалю вважають, що окрім своєї інноваційності, цей проект може слугувати певною терапією для українського глядача. Адже багато хто з нас втратив своїх друзів і близьких на війні на сході країни. «За межами видимого» може допомогти справитись із цим болем, даючи змогу поглянути на те, що сталось, під іншим кутом.