Українська Візуальна КнигаКнижковий Арсенал

Українська Візуальна Книга

Кураторка – Яна Презлята

Українська візуальна книга — це проект, ініційований Павлом Гудімовим і Діаною Клочко. Платформа УВК має на меті розповсюдження, реалізацію і популяризацію видань, у яких зображення відіграють роль не меншу, ніж текст, а подекуди можуть виступати і в якості основних оповідних засобів. До цієї категорії належать: книги про мистецтво, ілюстрована художня література, нон-фікшн, комікси, художні альбоми та артбуки. Визначальною і об’єднуючою рисою для всіх книг проекту УВК є їх естетична складова, що полягає у візуальному матеріалі, який стає не лише супроводом для текстового наповнення, але й надає книгам нового семантичного змісту.

За неповних два роки існування платформа УВК показала, що книга — це в першу чергу не лише текст, і довела, що ілюстративний наратив відіграє далеко не другорядну роль. Однак через відчутний брак такого виду книжкової продукції в нашій країні й упереджене ставлення до неї як до прогресивної ланки креативної економіки візуальні книги потребують подальшого лобіювання та демонстрації високого потенціалу на культурній ниві.

Тематичний майданчик на «Книжковому Арсеналі» 2018 об’єднає візуальні книги від малих видавництв і надасть поле для дискусій довкола питання сучасних видань. У програмі передбачені розмови з авторами, зустрічі, презентації та обговорення нагальних аспектів мистецтва. Одним із ключових заходів стане «Страшний суд», де провідні дизайнери на доступних прикладах відкриватимуть помилки, яких припускаються видавці у створенні книг.