Картографія київського модернізмуКнижковий Арсенал

Картографія київського модернізму

Ідея та реалізація: Pic pic, «Мистецький арсенал»

Перформерка: Катя Пономаренко

У проекті «Картографія київського модернізму» група Pic pic концентрує увагу на режимах звучання об’єктів київської радянської архітектури 70-80-х років. Видається, що будівлі так званого «київського модернізму», серед яких Житній ринок, бібліотека ім. Вернадського, «Тарілка» на Либідській, готель «Салют», мають свій акустичний план. Авторам проекту цікаво окреслити цей план та, слідуючи ньому, зробити прогулянку кожним із обраних об’єктів.

Київський модернізм є унікальним прикладом проекту майбутнього, про який мріяли або який уявляли попередні покоління. Саме тому видається важливим зберегти цей проект у звучанні та прогулянці.

Такий тип прогулянки нагадує картографування: через намагання зрозуміти, яка  взаємозалежність між акустикою приміщень, просторовим розміщенням та діяльністю людей у цих приміщеннях. У цьому допомагають архівні джерела, інтерв’ю з архітекторами та запис сучасного звукового малюнку «київського модернізму».

Цей проект — спроба зрозуміти, як режими гучності, тиші, шуму впливають на людську діяльність, і приклад ідей «київського модернізму» може стати вкрай корисним.

У межах проекту створюється мобільний додаток із розміщеним на ньому акустичним планом обраних об’єктів. Цим додатком можна користуватися під час прогулянок.

Творчий колектив Pic pic проводить непрості прогулянки відомими й не дуже місцями України. Залучаючи провідних українських та іноземних композиторів і саунд-дизайнерів, група створює певне звукове середовище й тип розповіді, в якій проявляється фокус прогулянки.