Книжковий Арсенал

Єжи Онух

Польща

Художник, куратор, педагог мистецтв, адміністратор мистецтва та дипломат.

Народився в Любліні, Польща. Живе й працює в Торонто (Канада) та Києві (Україна). Співзасновник інноваційної та експериментальної галереї Pracownia Dziekanka у Варшаві, присвяченій експериментальному та сучасному мистецтву, а також підтримці молодих художників. За десять років (1976–1986) він виступив співорганізатором і куратором близько 70 виставок і подій. У 1986 році переїхав до Нью-Йорка, а в 1987 році оселився в Торонто, де продовжив працювати у жанрах інсталяції та перформансу, курувати та викладати.

З 1997 по 2005 роки Онух керував Центром сучасного мистецтва (CCA), також відомим як Центр сучасного мистецтва Сороса в Києві. Доки він обіймав посаду керівника, у ССА відбулися виставки багатьох українських та закордонних митців, серед яких — Енді Воргол, Йозеф Бойс, Нам Джун Пайк, Ілля Кабаков, Джозеф Кошут, Тоні Урслер, Леон Тарасевич, Єжи Новосельський, Тіберій Сільваші, Василь Бажай, Арсен Савадов, Тарас Полатайко , Борис Михайлов, Сергій Братков, Ілля Чичкан, Андрій Сагайдаковський, Олександр Ройтбурд, Олег Кулик, Фонд Мазоха, Віктор Марущенко, Алевтина Кахідзе, REP і багато інших. Його перебування на посаді було одним з найдовших і найбільш успішних в історії центру. 

У 2001 році Єжи Онух ініціював першу українську презентацію на 49-му Венеціанському бієнале. У 2005 році він почав працювати в Міністерстві закордонних справ Польщі та став першим радником Посольства Республіки Польща в Україні та директором Польського інституту в Києві. У період з 2010 по 2014 роки працював директором Польського інституту культури в Нью-Йорку та першим радником Генерального консульства Республіки Польща.

Зараз Єжи Онух є висококваліфікованим консультантом з питань культурної дипломатії, розвитку мистецтва та культурної політики й продовжує працювати куратором на міжнародних подіях, пов’язаних із сучасним мистецтвом. На Книжковому Арсеналі він курує виставку «Обабіч».

Пов'язані події