Книжковий Арсенал

Кріс Абані

США

Кріс Абані — новеліст, поет, есеїст, сценарист і драматург. Народився в Нігерії в родині батька з народу ігбо і матері-англійки. Виріс у нігерійському місті Афікпо, здобув диплом бакалавра з англійської мови у Державному університеті Імо, магістра з англійської, гендерних студій та культури у Біркбекському коледжі Лондонського університету. Звання кандидата наук з літератури і творчого письма здобув в Університеті Південної Каліфорнії. З 2001 року живе у США.

Отримав премію «Свобода писати» від американського ПЕН-центру, був стипендіатом фонду Ланнана, здобув Каліфорнійську книжкову премію, премію Принца Клауса, премію Герстона/Райта, премію ПЕН-центру «Відкрита книга», книжкову премію ім. Гемінґвея від ПЕН-центру і премію Ґуґґенгайма.

Серед його художніх творів — «The Secret History of Las Vegas» (Penguin, 2014), «Song For Night» (Akashic, 2007), «The Virgin of Flames» (Penguin, 2007), «Becoming Abigail» (Akashic, 2006), «GraceLand» (FSG, 2004) та «Masters of the Board» (Delta, 1985). Поетичні збірки: «Sanctificum» (Copper Canyon Press, 2010), «There Are No Names for Red» (Red Hen Press, 2010), «Feed Me The Sun - Collected Long Poems» (Peepal Tree Press, 2010), «Hands Washing Water» (Copper Canyon, 2006), «Dog Woman» (Red Hen, 2004), «Daphne’s Lot» (Red Hen, 2003) та «Kalakuta Republic» (Saqi, 2001).

Його роботи перекладені французькою, італійською, іспанською, німецькою, шведською, румунською, івритом, македонською, українською, португальською, нідерландською, боснійською та сербською.  

Завдяки виступам на TED Talks, публічним виступам і есе Абані знають як міжнародний голос, що говорить про гуманізм, мистецтво, етику та спільну політичну відповідальність. Серед його інтересів — африканська поезія, світова література, африканська присутність у культурах Середньовіччя та Відродження, теорія постколоніалізму і транснаціональності та багато іншого.

Пов'язані події