Книжковий Арсенал

Марк Невілл

Велика Британія

Британський художник Марк Невілл працює на перетині мистецтва та документалістики, досліджуючи функціонування фотографії в суспільстві. Він працює з фотографією в широкому спектрі контекстів, як зі статичним кадрами, так і з рухомими об’єктами, слайдами, фільмами та безкоштовно розповсюджуваними книгами. Він прагне змінити традиційну роль соціальної документалістики.

Наприклад, працюючи над проектом The Port Glasgow Book Project (2004), Невілл створив альбом соціальної документальної фотографії, де зафіксував життя робітничого міста, який потому був доставлений восьми тисячам родин робітників порту членами місцевої юнацької футбольної команди. Цей альбом неможливо придбати, замовити поштою тощо. Концепція Невілла полягала в тому, щоб зруйнувати експлуатаційні рамки, притаманні звичному процесу розповсюдження таких світлин.

У 2012 році The New York Times Magazine замовили Невіллу знаковий фоторепортаж «Ось він, Лондон» (Here is London), у якому той дослідив економічну прірву між багатими й бідними в столиці Великої Британії, і який згодом висунули на Пулітцерівську премію.

Роботи Невілла надзвичайно різноманітні і є частиною багатьох публічних та приватних колекцій, включно з колекціями Ради з мистецтв Англії, Музею мистецтв Берна, Національних галерей Шотландії та Шотландського парламенту. Його виставки проводилися в Галереї фотографів (Лондон), Музеї Енді Воргола в Пітсбурзі (США), Імперському воєнному музеї (Лондон). Також він брав участь у колективних виставках у мережі галерей Тейт (Велика Британія), Jeu de Paume (Париж) і Haus Der Kunst (Мюнхен). «Модні фотки» (Fancy Pictures), монографія, опублікована Steidl, є першим доступним для придбання фотоальбомом Невілла і однією з найкращих фотокниг 2017 року за версією Time Magazine, номінованою на конкурс фотокниг Aperture Foundation.

На Книжковому Арсеналі Невілл курує виставку «Обабіч».

Пов'язані події