Ольга ЖукКнижковий Арсенал

Ольга Жук

кураторка програми з книжкового дизайну

Креативна директорка Національного центру Олександра Довженка, перша кураторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (2010–2016).

У 2015 році пройшла професійний тренінг в офісі Франкфуртського книжкового ярмарку, результатом якого стало заснування конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» на Книжковому Арсеналі та адвокатування законодавчих змін у сфері забезпечення міжнародного іміджу України, модернізація національного стенду України у Франкфурті. У 2016 році очолила відділ культурної дипломатії Міністерства закордонних справ України та водночас продовжувала курувати Міжнародну програму Книжкового Арсеналу. У 2017 році брала участь у професійній міжнародній програмі лідерства Державного департаменту США «Соціальні зміни через мистецтво».

У 2018 році як незалежна кураторка на запрошення EUNIC та Британської Ради в Україні підготувала міжнародну програму з інноваційного книжкового маркетингу Booking the Future у співпраці з Літературною лабораторією Мистецького арсеналу. На Х Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» курує програму «Інтерфейси оптимізму», що присвячена книжковому дизайну.

«Цьогоріч вперше ми виокремлюємо книжковий дизайн у окрему програму, покликану створити контекст для національного конкурсу. Поглянемо на нього ширше — як на комплексну, смислотворчу взаємодію тексту та візуального, відмінну від банального «прикрашальництва», не лише як на графічний, але й предметний дизайн, що працює з формою та матеріалами. Ми побудуємо тимчасову студію книжкового дизайну, переосмислимо різноманітні книжкові обкладинки, проведемо десятки консультацій для видавців та авторів. А в межах фокус-теми Книжкового Арсеналу «оптимісти скептики» поговоримо про те, чи має дизайн бути «оптимістичним», яким чином він впливає на досвід читання; як дизайнерам не розгубити залишки власного оптимізму в процесі роботи, про прекарність, авторство у дизайні книги, етику взаємин видавництва і дизайнера та міжнародні професійні стандарти в цій сфері».