Оксана ХмельовськаКнижковий Арсенал

Оксана Хмельовська

кураторка програм із професійного розвитку

Журналістка, співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту «Читомо». 2018 року була в авторській групі з проведення масштабного всеукраїнського соціологічного опитування «Ukrainian Reading Publishing Data 2018» з сучасного стану книговидавничого ринку та читацьких вподобань.

Заснувала й організовувала фестиваль молодих видавців і редакторів «Штурмові загони Ґутенберга» (2010–2012), організовувала роботу українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку (2015–2017). Працювала журналісткою та редакторкою телепрограм «Книга.ua», «PROдизайн», керівницею прес-служби Форуму видавців у Львові, журналісткою видання Тиждень.ua. Авторка проєкту розмов із українськими науковцями «Науковий підхід» для platfor.ma. Як журналістка співпрацювала з різними українськими ЗМІ.

У 2015 долучилась до команди Книжкового Арсеналу як співкоординаторка проєктів, а з 2016 по 2019 рік працювала координаторкою фестивалю. Цьогоріч курує програми з професійного розвитку для фахівців книжкової галузі.

«Програми професійного розвитку — це логічне продовження завдань проєкту й реакція на стрімкі зміни у видавничому секторі останніх років. Від аматорства, волонтерства та боротьби з вітряками галузь перейшла до професіоналізації: заповнюються ніші, у видавництвах працюють навіть бренд-менеджери, продюсери й літагенти. А ми ставимо собі амбітну мету — щоб на ярмарок їздили іноземні видавці купувати права на українські книжки, а куратори й менеджери провідних книжкових виставок і фестивалів світу в особливій невимушеній атмосфері Книжкового Арсеналу ділилися досвідом і вже планували наступні проєкти з українськими учасниками й партнерами».