Тексти травневої Літературної лабораторії-2024Лабораторії

Тексти травневої Літературної лабораторії-2024

Мистецький арсенал представляє тексти Літературної лабораторії, чергова ітерація якої стартувала напередодні Книжкового Арсеналу у травні 2024 року.

Автор(к)и та менторки цього разу працювали у «людиноцентричних» жанрах — біографії, автобіографії, інтерв’ю та художнього свідчення, мемуарної та портретної літератури, терапевтичного письма.

Автори та авторки протягом травня та червня мали підтримку українських та міжнародних менторок і працювали над коротким есеєм про людину, що працює в Україні у сфері культури та мистецтва в часи війни, або над особистими рефлексіями на тему цьогорічного Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»«Життя на межі». За результатами Open call було відібрано 8 учасників та учасниць і, відповідно, створено 8 коротких історій. Сподіваємося на продовження їх письменницької практики та пропонуємо до читання: 

Іра Шостак. Інга, та, що художниця 
Женя Степко. Межа 
Марія Вишедська. Мій дім 
Ганна Бальчінос. Життя на межі
Іра Гадецька. Катерина
Ася Цісар. TO UNDO
Юра Голік. Люди, які не обирали бути разом
Mикола Бурмек-Дюрі. Нащадок

Менторками травневої лабораторії були:

Ольга Брюховецька — кандидатка філософських наук, дослідниця візуальної культури і процесу письма, старша викладачка кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія», де викладає курси «Наукове письмо», «Екранні мистецтва і візуальна культура», «Масова культура», «Візуальна культура». Менторка «Національного проєкту: пишемо есе» (ГО Смарт-Освіта, 2021-23), ініціаторка та лекторка Могилянської лабораторії академічного письма, членкиня робочої групи з політик академічної доброчесності при Європейській мережі академічної доброчесності (ENAI), авторка You-Tube каналу «Наукове письмо».

Анфіса Дорошенко — культурологиня, есеїстка, музейна кураторка, дослідниця теорії культури та візуальної культури ХХ століття, викладачка та асистентка курсів творчого письма.

Надін Лордік — німецька дослідниця, працює в галузі академічного письма та штучного інтелекту. З 2017 по 2022 рік викладала німецьку медієвістику спочатку в Технічному університеті Брауншвейга, а потім у Вюрцбурзькому університеті. З березня 2022 року працює в Центрі письма Рурського університету в Німеччині в проєкті KI:edu.nrw.


Діяльність Літературної лабораторії у 2023-2024 роках відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами». Проєкт має на меті підтримати роботу українських авторів та авторок, видавчинь та видавців, а також осіб, які працюють у медійній галузі за допомогою низки індивідуальних проєктів, сприяючи поширенню знань та розумінню української культури та історії в Німеччині. Проєкт реалізується Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels) у тісній співпраці з Франкфуртським книжковим ярмарком та Українським інститутом книги, а також із українською культурною інституцією «Мистецький арсенал», професійним онлайн-медіа про книжки та культуру «Читомо» й Goethe-Institut Україна.

Проєкти