Literary lab: Засвідчена процесуальністьЛабораторії

Literary lab: Засвідчена процесуальність

Нотатки на полях першої ітерації Літературної лабораторії.

Про що хотілося б мовити найперше — оновлена Літературна лабораторія вперше відбулася як процесуальний міждисциплінарний проєкт, орієнтований на письмо на перетині дисциплін та мистецьких практик.

Останні пів року Літературна лабораторія відбувалася у форматі «резиденції вихідного дня». Ми свідомо населили її митцями та мисткинями, які не є професійними амбітними письменниками та письменницями, але працюють з письмом як одним із медіумів.

На ролі менторів/ок було запрошено професіоналів/ок, що працюють із текстом поза нормативними літературними форматами — композитора, перформера та сонграйтера Олексія Шмурака, драматурга та режисера Дмитра Левицького, художницю, кураторку, перформерку Ольгу Марусин.
Поетка, перформерка, викладачка літературної майстерності Ніна Паламарчук менторила наших резидентів під час курсу красного письменства, що був розроблений спеціально для міждисциплінарних артистів.

Ці умови створювалися для того, аби синергія різних медій відбулася, а її результати було спостережено, зафіксовано, описано та відрефлексовано. Засвідчено.
І в цьому плавильному котлі ми напродукували низку ідей, артефактів та концепцій, про які хотілося би розповісти.

Звісно, сама орієнтованість на процес вже обумовлює вторинність будь-якого передбачуваного результату. З іншого боку, результат передбачається, але не у вигляді швидкого штампування проєктів, а в більш широкому полі діяльності резидентів/ок, перенесенні патернів та технік письма в їхню подальшу діяльність як творчих одиниць.
Але ми готові показати низку зінів, перформансів, чат-бот, прототип настільної гри, концепції проєктів, які потенційно будуть реалізовані — та розповісти чому інші ідеї так і залишаться лише концептами.

Також ми поговоримо про те, як змінювалося письмо та ставлення до тексту наших резидентів/ок, покажемо умовний зріз, поділимося планами на майбутнє.

Чекаємо на вас протягом вечора у вівторок, 16 січня, разом з нами спробувати роздивитися крихку лабораторну процесуальність в розрізі.

Куратор проєкту: Діма Казаков
Резиденти/ки: Соня Брем, Машика Вишедська, Євсевія Зякіна, Олекса Конопелько, Марія Леоненко, Марія Матяшова, Данііл Немировський, Аліна Панасенко, Федір Хорьков, Юрій Юдін

Почнемо о 16:00, в Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська,10).
Вхід вільний

 

Проекти