Музична програма ЕМ-VISIAКнижковий Арсенал

Музична програма ЕМ-VISIA

Кураторка – Алла Загайкевич

Якщо уявити, що «Касталія» Гермена Гессе продовжувала існувати, її музичні традиції не тільки охоронялися, але й оновлювалися… то в якийсь момент там би обов’язково зародилася електроакустична музика. Саме таку музику слухаємо під час Книжкового Арсеналу –відкриту до нового знання про людину і світ, та одночасно – таку, що продовжує існувати в лоні логіки музичної композиції.

Програма ЕМ-VISIA– проекти електроакустичної музики та медіа-арту, що базуються на принциповій «відкритості» музики до нових ідей та форм творчості. Хотілося, щоб відвідувачі Арсеналу відчули багатомірність сучасного музичного простору, зокрема і в буквальному сенсі, адже всі проекти ЕМ-VISIA проходять у залі з системою просторової локалізації на 8 каналів звуку. За 5 днів Книжкового Арсеналу відвідувачі зможуть прослідкувати за машинною генерацією музичних партитур в реальному часі, поринути в вир «акусматичної» та «конкретної» музики від французького інституту GRM, послухати концерти елеткроакустичної музики польського дуету ElettroVoce за участю однієї з найвідоміших виконавець сучасної академічної сцени співачки Агати Жубель.

Напевно, найрадикальніший проект ЕМ-VISIA – «Life as music». Це дослідницький проект київських медіа артистів V4W.ENKO та Ujif_notfound, в якому стохастичні алгоритми стають джерелом генерації музичних партитур, трансформуючи вільні процеси «життя» – в «музику». Проект «композиції в реальному часі» дозволяє насправді інтерактивно компонувати музику разом з інструменталістами – реагувати на розвиток матеріалу, керувати формотворенням, що є абсолютно неможливим в традиційній композиції для інструменталістів. Для візуалізації партитур використовується арт-об’єкт Box київської формації BlckBox, що інтерпретує генеровані в реальному часі партитури – відомий київський ансамбль сучасної музики Sed Contra Ensemble.

Публіку також очікує своєрідний 5-годинний марафон електроакустичної музики з виступами австрійської композиторки та медіа-артистки Елізабет Шимани разом зі скрипалем Андрієм Павловим , молодого композитора електроакустичної музики Олексія Ретинського, Джіно Фавотті.