Арт-проект «Майданчик Брайля»Книжковий Арсенал

Арт-проект «Майданчик Брайля»

За допомогою пальців незряча дитина отримує левову частку інформації про довколишній світ, тому сьогодні важливо забезпечити широкий вибір сучасної якісної дитячої літератури шрифтом Брайля для особливих діток. Проте наразі в Україні існує близько 78 спеціалізованих бібліотек для людей з вадами зору, де ситуація з забезпеченням книгами шрифтом Брайля є критичною. Спеціалізовані навчальні заклади забезпечені літературою в недостатній мірі та, за останніми статистичними даними, показник забезпеченості літературою шрифтом Брайля сягає 20-52%.

Та важливо відзначити, що завдяки поодиноким акціям небайдужих все частіше з’являються нові найменування та сучасні палітурки шрифтом Брайля для дітей. Завдяки арт-проекту «Майданчик Брайля», що проходить у межах Книжкового Арсеналу, в партнерстві Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я Майбутнього» та благодійної організації Родини Нечитайло, виникла ідея поєднання зусиль багатьох ініціатив України з метою направлення їх на системне покращення ситуації з забезпечення книгами шрифтом Брайля та формуванням єдиної інформаційної бази щодо видань шрифтом Брайля в Україні.

На майданчику представлена експозиція сучасної літератури для незрячих і слабозорих, презентація он-лайн платформи «Література шрифтом Брайля», майстер-класи та презентації матеріалів для освітнього процесу дітей із вадами зору. Тут охочі можуть власноруч зробити листівку шрифтом Брайля, на дотик визначити слова.