Андрій Сагайдаковський «Слухай уважно»Книжковий Арсенал

Андрій Сагайдаковський «Слухай уважно»

Арт-центр Я Галерея, Мистецький Арсенал

Львівський  художник Андрій Сагайдаковський впадає в очі своєю незвичною технікою – він втілює живописні ідеї на килимках, неодмінно доповнюючи їх висловлюваннями. Один із найбільш іронічних сучасних українських художників, автор постійно звертається до повсякденних тем, які на полотнах постають перекрученими за своїм змістом. Дитячий образ займає одне з провідних місць у творчості художника – саме за допомогою нього Сагайдаковському вдається зайняти місце поза виміром «дорослого» та «серйозного» світу та дати волю нестримній фантазії на межі з вседозволеністю.

Текстові висловлювання є ключем до розуміння усієї творчості художника, бо є не просто підписом до роботи (хоч і дублюють його), а змістовою складовою. Основним прийомом є тавтологія, яка виникає від поєднання картинки та тексту: так, зображуючи дітей із запитанням «А у вас є іграшки?», глядач розуміє їхню очевидну присутність. Виявлення подібних  суперечностей створює парадоксальність у сприйманні, недовіру як до зображень, так і до тексту. «По воді не ходи» – коментує Сагайдаковський, а при цьому глядач дивиться на зовсім протилежний сюжет. Врешті «Слухай уважно» застерігає художник і малює збільшене зображення вуха як символ сучасної доби, перенасиченої інформацією. Художник грає на співставлення двох  типів сприйняття, притаманних людині (зорового та знакового), зіштовхуючи їх і створюючи ситуацію неочікуваності, гри та виявляючи приховані смисли як слів, так і зображень.

В експозиції представлені вибрані роботи художника за останні десять років з таких проектів, як «Щоденник», «Прогулянка лісовими стежками», «Пейзажі», «Цитата», раніше експоновані у арт-центрі Я Галерея в Києві та Дніпрі.