Музична програма від фестивалю Next SoundКнижковий Арсенал

Музична програма від фестивалю Next Sound

Куратор — Андрій Кириченко

Next Sound — фестиваль, що діє на постійній основі з 2013 року та пропагує розвиток усього різноманіття цифрового мистецтва у поєднанні з прогресивною та експериментальною музикою, яка докорінно змінює загальне сприйняття вітчизняної та зарубіжної сцени. Поява Next Sound як специфічного явища в культурній формації сучасної України спровоковане засиллям поп-напрямків у медійному просторі, необхідністю нагадати про вільнодумство та свободу вибору. Next Sound не позиціонується як маргінальна або елітарна подія, це радше спосіб відчуття музики, що здатен позбавляти від кліше, який відкриває якісно новий приголомшливий досвід.

Ми вдячні можливості деконструювати образ аудіального світу, піддаючи сумніву наші припущення про те, що таке музика і чим вона повинна бути. Оскільки тема «Книжкового Арсеналу» — майбутнє і бачення його людиною, технології та інтегрування суспільства у них, обговорюємо ідею одного з можливих варіантів розвитку музики або, якщо говорити точніше, форм музичної творчості. Перше, що можна передбачити, — максимальне залучення органів відчуттів. Для повнозначного ефекту присутності будуть використовуватися не просто аудіо-візуальні концерти, а й можливість артиста передавати та грати на тактильних відчуттях, грати на запахах, відчуттях тепла, холоду та ін.

Друге, що матиме розвиток — інтерактивність витвору мистецтва. Це буде не тільки можливість контролю над окремим ходом (композиції) piece of art, але й деяка адаптивність під сьогочасний емоційний стан людини. Будуть зчитуватися емоції на обличчі, статура, особливості конституції тіла і взагалі аналізуватися будь-які деталі Big Data, котрими людина захоче поділитися з витвором мистецтва, який фактично може вважатися окремою сутністю більше, ніж зараз.

Природна жага до збагачення новими враженнями вже зараз генерує наратив високотехнологічного розвитку із залученням усіх інновацій із перших секунд їхньої появи. Незабаром на мистецькому плацдармі може розпочатися суперечка щодо  верховенства між людиною і штучним інтелектом, але чи це не дивовижно, що ми перебуваємо на зрізі прогресивного пошуку? Поетапне розширення меж розуміння себе через відображення їх у технологічних алгоритмах дасть нам змогу зануритися у браму майбуття, знайти нові відповіді та задуматися над тлумаченнями прекрасного й, насамперед, музики як однієї з його ідеальних форм.

Середу гостей фестивалю Gangpol and Mit (FR) — музичний і графічний дует, що генерує мультиплікаційний світ, в якому живуть галасливі полігональні істоти. Аудіовізуальний бестіарій, який розвивається в цих дивовижних локаціях, де існує буйство різноманітних технік і DIY-прийомів, зазвичай породжує образ абсурдного й апокаліптичного виміру. Вже більше п’ятнадцяти років G & M створюють і вносять свій віртуозний внесок у численні мультимедійні проекти, включаючи живі виступи власних віртуальних груп (група «The Thousand People Band»), інтерактивні дерев’яні скульптури (La Boîte), аудіовізуальні концерти для дорослих (Kuala Lumpen French Institute) і дітей (Carton Park) або webradio для дітей (Radio Minus), обумовлені особливим умінням знаходити контакт з будь-якою аудиторією. Презентуючи себе як на місцевому, так і на міжнародному рівні, група гастролювала зі своїм AV-шоу всією Європою, Азією, Південною Америкою та за її межами.

Сюрпризом стане французько-німецьке тріо Dictaphone, яке заворожує крутими джазовими слоу-мо бітами, аналоговими розчерками, гіпнотичними ритмами та рафінованою електронікою, що вражає постійним самовдосконаленням у процесі кожного виступу буквально на очах у слухачів. За два десятиліття свого існування Dictaphone виступали у більш ніж 20 країнах із фестивальними виступами в Mutek, Transmediale, Unsound, Benicassim та ін.

Ще один гість — Stefan Juster (Jung An Tagen (AT)) — готовий звернутися до нас у формі досить абстрактної електронної музики — пуристських клубних звуків із майбутнім, що стрімко наближається. У своїх виступах артист тісно пов’язаний з конкретною візуальної граматикою і працює в тому числі з відеоартом, хоча перформативні роботи виконавця зазвичай зводяться виключно до звуку. Раніше Stefan Juster в основному виступав із різними колективами і персональними монікерами на таких лейблах, як NotNotFun, Blackest Rainbow, 100% Silk або у власному імпринті SF Broadcasts. Jung An Tagen у своїй музиці допомагає відчувати енергійні петльові ілюзії з безліччю захопливих імпульсів і фрактальних візерунків. Це своєрідна мінімалістична електронна кроляча нора, яка розплескує енергію танцю. Це те, що захоплює дух.

Звукову палітру в межах програми також доповнять вітчизняні діячі музичного авангарду, чия присутність сприятиме повній інтеграції ментальних кодів, спорідненню смаків і максимально відкритому обміну серед аудиторії. Резиденти фестивалю готові продемонструвати стрімку еволюцію музичного середовища України.