Підліткова Рада Мистецького арсеналу: участь у проєктахПро Нас

Підліткова Рада Мистецького арсеналу: участь у проєктах

Протягом трьох місяців в Мистецькому арсеналі працює нова Підліткова Рада. За результатами open-call відділ освітніх програм відібрав 8 учасниць, аби навчити працювати в команді, створювати власні проєкти, допомогти отримати досвід волонтерства на культурно-мистецьких та освітніх подіях і орієнтуватися у напрямках та жанрах сучасного українського мистецтва.

Перша зустріч відбулася в останні дні грудня. Кураторки відділу освітніх програм працюватимуть з підлітками до кінця червня.

Фото: Марія Любицька © ДП НКММК «Мистецький арсенал»

За цей час учасниці:

  • поспілкувалися із співкураторкою виставки «Серце землі» Анею Погрібною, дізналися, як народжується виставковий проєкт, хто задіяний в цьому процесі, обговорили концепцію виставки, художників та художниць і представлені роботи. Технічний директор Сергій Діптан розповів про логіку побудови експозиції та технічні деталі
  • виконали творче завдання, обравши улюблений твір з виставки «Серце землі». Свої емоції від робіт підлітки виразили за допомогою музики та малюнків
  • завітали на Публічну дискусію «Під ноги дивись. Розмова про мистецтво, ландшафт і землю»
  • долучилися до створення простору з майстер-класами «Веселковий калейдоскоп» у межах «Сімейні вихідні в Мистецькому арсеналі». Підлітки разом з дітьми 7–12 років обговорили землю як місце, де проживає розмаїття живих створінь, малювали, вирізали, робили оригамі, а у фіналі вийшов веселковий калейдоскоп з роботами учасників

«Підліткова Рада — це про оточення таких різних, але таких талановитих людей, з якими приємно проводити час разом та робити хоч і невеликий, але внесок у життя Мистецького арсеналу», — Валерія Григоренко, учасниця Підліткової Ради.

Також підлітки познайомилися з відділом літературної та книжкової справи Мистецького арсеналу. На зустрічі команда розповіла про проєкти Книжкового Арсеналу, діяльність за кордоном. Учасники Підліткової Ради розпитали про співпрацю видавництв, авторів та ілюстраторів, авторське право робіт та ідей, улюблені книги команди.

Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

«Унікальний досвід, неймовірно круті колеги, цінні інсайти, атмосфера творчості — це точно про Підліткову Раду! А ще печивком годують», — Оля Шеременко, учасниця Підліткової Ради.

У найближчих планах:

  • онлайн-знайомство з письменницею Тетяною Стрижевською. Учасники та учасниці візьмуть інтерв’ю у авторки та обговорять книгу «Кокони»
  • творчі завдання на основі дослідження каталогів виставкових проєктів та 3D-турів
  • залучення до створення квестів для дітей в межах нового виставкового проєкту та майбутніх подій «Сімейні вихідні в Мистецькому арсеналі»
  • можливість стати учасниками освітнього проєкту «Антитвір»
  • знайомство з командами відділу програм сучасного мистецтва, музейної справи та комунікаційного відділу

«Круті можливості розвитку та спілкування з командою однодумців. Глибше ознайомлення з роботою Мистецького арсеналу та мотивація працювати над культурним фронтом», — Катя Федоренко, учасниця Підліткової Ради.

Попереду ще багато цікавих зустрічей, творчих завдань та дискусій!