3D–тур виставкою «Серце землі»Про Нас

3D–тур виставкою «Серце землі»

Мистецький арсенал презентує віртуальний тур виставкою «Серце землі».

Відтепер експозиція доступна для поціновувачів сучасного українського мистецтва 24/7 в будь-якому куточку світу, варто лише натиснути на зображення нижче ⤵️

 

3D-тур розроблено компанією AERO3D

Для онлайн-перегляду доступні 3 зали виставки та вхідна зона. Відвідувачі 3D-туру можуть детально розглянути роботи (живопис, фотографія, відео, скульптура, графіка, інсталяція) 16 українських митців та мисткинь, а також прочитати українською та англійською мовами про концепцію кожної виставкової зали та твори, розміщені в них.

Віртуальний тур буде доступний і після завершення виставкового проєкту 26 лютого 2023 року.


У фокусі виставки «Серце землі» взаємозв’язки між землею, людиною, якій дорога ця земля, і продовольством, народженим із їхньої взаємодії.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ми бачимо, як забруднюються і отруюються наші чорноземи, зокрема на півдні та сході країни. У цій трансформації відлунює травма радянської індустріалізації — бездумне розорення степів і виснаження ґрунтів, що було наслідком внутрішньої сталінської колонізації та підпорядкованого статусу України. Сьогодні імперія вдається до тих самих засобів насильства та контролю, використовуючи землю та її плоди як знаряддя терору.

Історія тривалого насильства — Голодомору, геноциду та екоциду — трагічно знайома Україні. Проте нині йдеться про загрозу не лише для України, а й про глобальну екологічну й продовольчу безпеку. Війна проявила пов’язаність усього з усім: дуже різних земель і людей, які раніше мало знали одне про одного, рослин і людей, землі та їжі й людини з нею. Заблоковані порти, спалене зерно, розорена й отруєна земля в Україні, як помах крилець метелика, відчутні ще й далеко в інших місцях.

Зарадити насильству можна опором: політичним і воєнним. Сміливістю та здатністю протистояти. Однак не тільки цим. Ще одним важливим способом є турбота про землю та людей, що на ній мешкають та її захищають, та спроможність піднімати голос і самостійно розповідати власну історію.

Кураторський текст до виставки «Серце землі»

Фінансування виставки здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.