Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається щороку з 2011. Це грандіозна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.
Місія Книжкового Арсеналу — створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.
Цілі Книжкового Арсеналу:
— Стимулювати якісний розвиток і взаємодію книжкової, літературної, мистецької сцен.
— Проблематизувати і осмислювати вагомі питання людини, суспільства і культури.
— Створювати дружній простір репрезентації книги в усіх її проявах.
— Інтегрувати українську і міжнародну книжкову та літературну спільноти.
У березні 2019 року Міжнародний книжковий фестиваль «Книжковий Арсенал» визнано найкращим літературним фестивалем року на Лондонському книжковому ярмарку.
ІХ Книжковий Арсенал (2019) у цифрах:
Х Книжковий Арсенал мав відбутися 20-24 травня 2020 року.
У зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася в світі через поширення вірусу SARS-CoV-2, Мистецький арсенал змушений перенести Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» на 23-27 червня 2021 року.
Книжковий Арсенал складається з 12-ти програм:
— Кураторські програми та фокус-тема
— Програма письменника-куратора
— Велика Дитяча програма
— Перформативна програма
— Музична програма
— Філософська програма
— Поетична сцена
— Територія графічної прози
— Програма з фантастики
— Науково-популярна програма
— Спеціальні програми для ілюстраторів і дизайнерів
— Професійна програма
Премія «Найкращий книжковий дизайн»
З 2016 року Книжковий Арсенал за підтримки Goethe-Institut в Україні, Франкфуртського книжкового ярмарку і фонду Buchkunst, проводить серед українських видавців та культурних інституцій конкурс на найкращий книжковий дизайн. Конкурс покликаний говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвивати галузь в естетичному напрямку.
Церемонія нагородження переможців відбувається на відкритті Книжкового Арсеналу, видання-переможці та стенд видавництва позначаються окремими маркерами під час всього Фестивалю. Видання, що входять до шорт-ліста конкурсу, щороку представлені в рамках колекції «Найкрасивіші книги світу» на Франкфуртському та Лейпцизькому книжкових ярмарках.
Історія Книжкового Арсеналу
Вперше Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувся у 2011 році. Першою кураторкою Фестивалю була Ольга Жук. Відтоді гостями міжнародної програми фестивалю стали майже півтисячі відомих міжнародних авторів з понад півсотні країн. Щороку понад 200 українських видавництв презентують свої видання на виставці-ярмарку. Запрошеними кураторами фокусної теми фестивалю та його окремих програм в різні роки були Оксана Забужко, Сергій Жадан, Андрій Курков, Любов Морозова, Алла Загайкевич та інші.
|
|
|
|
|
|
КОНТАКТИ:
-
Міжнародна програма та контент фестивалю: [email protected]
-
Ярмаркова частина: [email protected]
-
Партнерство: [email protected]
-
Медіапартнерство: [email protected]