Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!Виставки

Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!

Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

[Віртуальний тур виставкою «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!». Щоб переглянути — натисніть на зображення. Розроблено компанією AERO3D]

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького. Серед уже реалізовних, проєкт Андрія Сагайдаковського вирізняється своїм експериментальним характером — простір Арсеналу перетвориться на тотальну інсталяцію, створену митцем. Це дозволить якнайповніше зануритися в творчість автора, побачити його метод в дії. 

Кураторський екскурс у виставку «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» 

Кураторська група проєкту: Олександр Соловйов, Соломія Савчук, Павло Гудімов

Творчий метод Сагайдаковського побудований на використанні звиклих речей в незвичний спосіб. У своїй творчості митець застосовує аномальні звуки, їдкі та специфічні запахи, «трешові» матеріали, кострубаті написи. Його інсталяції буквально огортають і водночас розщеплюють замкнену структуру виставкового простору, деконтекстуалізують його. З огляду на це декорація як мотив поєднання реального та ілюзії стає однією із наскрізних ліній виставки. Передовсім декорації покликані створити візуальний образ «експозиційного спектаклю», що розгортається в залах.  Глядач має змогу сам вирішувати, як тлумачити інформаційну та смислову складові встановлених декорацій. Адже вони дозволяють постійно міняти місцями ілюзію та реальність і у такий спосіб дезорієнтувати відвідувача, вносити в його сприйняття дещицю сумніву, перевертати загальноприйняту оптику розпізнавання видимого. Такі декорації є ніби грою із залами і в залах. У просторі цікаво блукати в захопливому очікуванні того, що буде далі, що відкриватиметься в наступних приміщеннях, що ще запропонує автор.

 На виставці можна простежити кілька циклів, тонко пов’язаних між собою тематично та стилістично: тіло як фрагмент, анатомічні штудії, тілесна еквілібристика, кіно, діти-воїни і дитячі забави, спортивні вправи. Не випадково основною темою нашої виставки є саме спорт. Та у цьому проєкті він не є ілюстрацією девізу «швидше, вище, сильніше», а радше  моделлю буття, відображенням поняття homo ludens — «людина, що грає». Митець із насолодою грає у власну гру, вигадуючи містифіковані змагання-забави. Він придумує правила, проектує декорації для своїх вправ і дисциплін, створюючи таким чином власний спорт-простір — імаджинаріум, що є естетично співзвучним із театром абсурду.

Андрій Сагайдаковський народився в 1957 році у Львові. У 1979 році закінчив факультет архітектури Львівського політехнічного інституту. У 2012 році Андрій Сагайдаковський став лауреатом премії Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE АWARDS у номінації Відкриття ARSENALE. Живе та працює у Львові.

Команда

 • Кураторська група
  Соломія Савчук
  Олександр Соловйов
  Павло Гудімов


  Менеджер проєкту
  Максим Горбацький


  Дорадництво
  Юлія Ваганова
  Анна Погрібна


  Музейний супровід
  Ігор Оксаметний


  Графічний дизайн
  Алла Сорочан


  Технічний директор
  Сергій Діптан


  Технічна підтримка
  Сергій Носачов
  Андрій Касперський
  Роман Гончаренко
  Віталій Терновий
  Петро Тарнавський


  Освітня програма
  Софія Рябчук
  Ніколь Катенкарій
  Катерина Макарова

  Координація публічних комунікацій
  Дарія Жданова


  Фото- та відеодокументація
  Олександр Попенко


  Координація роботи з партнерами та відвідувачами
  Юлія Коломак
  Тетяна Потеруха
  Леся Лук’янець
  Марія Громова
  Євгенія Павлова

 • Координація каталогу
  Наташа Чичасова

  Дизайн і верстка каталогу
  Лєра Гуєвська

  Координація друку
  Aнна Зателепа
  Інна Бондар


  Монтажна група
  Олександр Бутенко
  Віталій Грушко
  Ігор Троценко
  Юрій Мельничук
  Дмитро Гашинов


  Юридичний супровід
  Юлія Розенко
  Олександр Тимчук

  Публічні закупівлі
  Анна Софіщенко


  Бухгалтерський супровід
  Жанна Белец
  Марина Зотова
  Лариса Кульчицька
  Тамара Кондратенко


  Грантовий супровід
  Ірина Білан


  Адміністративний супровід
  Галина Терещенко
  Наталія Шрамко
  Олена Шевченко

 • Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. 

   

  Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

   

  Особлива подяка:

   

  Інституціям:
  Арт-центру Павла Гудімова “Я Галерея”

  Національному художньому музею України
  Центру міської історії Центрально-Східної Європи

   

  Приватним колекціям:
  Павлу Мартинову

  Тетяні та Борису Гриньовим

  Євгену Карасю

  Влодку Костирку

Партнери


Архів