Олег Голосій. Живопис нон-стопВиставки

Олег Голосій. Живопис нон-стоп

Олег Голосій. Живопис нон-стоп
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

«Олег Голосій. Живопис нон-стоп» — ретроспективний дослідницький проект, що представляє творчість знакового для історії українського новітнього мистецтва художника Олега Голосія. На виставці будуть представлені понад 70 полотен, 50 графічних творів, 40 фотографій, архівні матеріали з 20 музейних та приватних зібрань України, а також маєтку художника Олега Голосія. Більшість цих робіт є маловідомими, а деякі будуть експонуватися вперше. За допомогою сучасних мультимедійних засобів на виставці будуть представлені найцікавіші варіанти попередніх експозиційних рішень, втілених на зарубіжних виставках за життя автора. 

У центрі спеціальної програми до виставки – постать Олега Голосія як видатного художника та широкий мистецький, культурний, філософський і літературний контекст, в якому він сформувався. У лекціях, авторських екскурсіях та дискусіях ми торкнемося близьких художнику мистецьких течій XIX-XX століття (зокрема, романтизму, експресіонізму, необароко, трансавангарду), проаналізуємо коло літератури, яка вплинула на художника. У дитячій та підлітковій програмі головний акцент буде зроблено на візуальному мистецтві як способі емоційного самовираження та філософської рефлексії.  Спеціальна освітня програма «Факультатив» для студентів старших курсів вищих навчальних закладів, молодих науковців, що цікавляться сучасною культурою та мистецтвом, створить платформу для обміну знаннями. Учасники й учасниці зможуть послухати лекції редакторів провідних онлайн-видань, що пишуть на тему культури та поспілкуватися з кураторами проекту. 

Олег Голосій – є одним із митців української Нової хвилі та художників групи, що сформувалась навколо майстерень «Паризької комуни» в Києві. Вже до початку 1990-х років Голосій стає зіркою української художньої сцени, має великий вплив на творчість інших художників не лише в Україні. За останні п’ять років свого життя художник створив більш ніж 270 живописних творів, які є взірцями самобутності генія, демонструють пошуки альтернативи радянському академізму через створення самодостатнього напрямку в живописі, спорідненого зі світовими постмодерністськими течіями, такими як італійський трансавангард

Виставка Мистецького арсеналу «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» продовжує серію проектів присвячених творчості Олега Голосія в контексті сучасного українського мистецтва. Перша виставка — «Хлопець і комета» — відкрилась 15 травня у галереї The Naked Room і триватиме до 11 червня 2019 року. А підсумком проекту стане камерна виставка «Олег Голосій. Художник у музеї» в рамках відзначення 120-річчя Національного художнього музею України у вересні 2019 року. Окрім експозиції робіт із родини художника, у музеї відбудеться круглий стіл із питань колекціонування сучасного українського мистецтва. 

Команда

 • Кураторська група:

  Олександр Соловйов, Мистецький арсенал
  Ігор Оксаметний, Мистецький арсенал
  Соломія Савчук, Мистецький арсенал
  Оксана Баршинова, Національний художній музей України
  Тетяна Жмурко, Національний художній музей України

  Координація проекту:
  Ганна Орищенко
  Катерина Тихоненко

  Партнери проекту
  Національний художній музей України
  Галерея The Naked Room

 • Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

  Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

 • Особлива подяка:

  Інституціям
  Аукціонному дому «Дукат»
  Маєтку художника Олега Голосія
  Галереї сучасного мистецтва JUMP
  Національному художньому музею України
  Сумському обласному художньому музею ім. Н. Онатського
  PinchukArtCentre
  Zenko Foundation

  Приватним колекціям

  Денису Голосію
  Ігорю Абрамовичу
  Дмитру Андрієвському
  Світлані Бакановій
  Людмилі Березницькій
  Ігорю Воронову
  Діні Вороновій
  Ксенії Гнилицькій
  Олександру Говядіну
  Віктору Гордєєву
  Тетяні та Борису Гриньовим
  Едуарду Димшицю
  Лесі Заяць
  Анні Звягінцевій
  Сергію та Олені Звягінцевим
  Борису Ложкіну
  Вячеславу Машницькому
  Олені Рижих
  Олександру Ройтбурду
  Андрію Супруненку
  Валерії Трубіній
  Олексію Харьку

Партнери


Архів