Що шукати на NEOсвітньому Арсеналі дітям та дорослимПро Нас

Що шукати на NEOсвітньому Арсеналі дітям та дорослим

На 4 дні з 27 лютого до 1 березня простір Мистецького арсеналу перетвориться на гігантський мозок, а відвідувачі – на нейрони. Запрошуємо вас бунтувати, креативити та пізнавати світ разом із нами на фестивалі ненудної освіти NEOсвітній Арсенал!
Цьогорічний фестиваль зібрав понад півсотні учасників зі всієї України — музеї, бібліотеки, театри, організації-популяризатори науки, видавництва, інші інституції та компанії, що мають освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру).

Програма NEOсвітнього Арсеналу об’єднала події, які будуть цікавими і дітям, і дорослим. Тож читайте нашу підбірку, щоб не загубитися у всьому різноманітті подій.

ТОП-5 активностей NEOсвітнього Арсеналу, які варто спробувати дорослим:

➡️ дослідити гендерні стереотипи під час ігрової сесії «Бути жінкою» – 29 лютого о 12:00 / Майстерні.
➡️ відчути себе дитиною, прогулюючись Музеєм дитинства.
➡️ виробити енергію для велокінотеатру та подивитися міні-фільм про історію України.
➡️ захопитися й надихнутися жагою до мистецтва на виставі унікального театру-студії «Паростки» – 1 березня о 13:00 / Сцена.
➡️ дізнатися від Уляни Супрун про науковий бунт у сфері охороні здоров’я та про знання, які допомагають нам не втрачати здоровий глузд у повсякденному житті – 1 березня 14:00 / Лекторій.

Цікавинки NEOсвітнього Арсеналу для людей віком від 13 і старше:

✅ як навчити гроші бути завжди поруч? Майстер-клас із фінансової грамотності – 28 лютого з 16:00 / Майстерні.
✅ чи можуть люди конкурувати з роботами? Ким і де працювати в майбутньому, щоб робити це краще за них? Воркшоп із креативного та стратегічного мислення вам у допомогу – п’ятниця, 28 лютого, 16:00 / Лекторій.
✅ як вижити й не збожеволіти у школі? Як пережити булінг, думки про самогубство і прийняти свою інакшість? Порадься із зірками серіалу-блокбастеру «Перші ластівки» (Новий канал). І не забудь взяти в них автограф! — субота, 29 лютого, 14:00 / Лекторій.
✅ ще можна навчитися створювати комікси на воркшопі від художниці Рейхан Аксу, однієї з творчинь мальопису «Історія з Майдану. Епізод І» – субота, 29 лютого, 13:00 / стенд Національного музею Революції Гідності, а потім закріпити отримані навички, створюючи власний комікс разом із журналом «Однокласник», Lucky Academy та БараБукою –  неділя, 1 березня, о 12:00 / Бібліопростір.
✅ що таке сучасне мистецтво і як розробити для нього концепцію? Цьому навчатиме художниця Алевтина Кахідзе — п’ятницю, 28 лютого, о 16:00 / Майстерні.

Локації та події, які не можна пропустити людям від 5 до 12 років:

📍 спробувати себе у ролі судді на уроці справедливості від Верховного Суду України –  щодня о 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 у Лобовій частці
📍 зустрітися з сучасними українськими письменниками на уроці навпаки від проєкту #Живі письменники – 1 березня о 15:00 / Бібліопростір.
📍 власноруч зібрати та запрограмувати робота на майстер-класах від Citrus Academy та Main School. Кого створиш ти, робокота чи електрогітару? – щодня у Потиличній та Лобових частках.
📍 взяти участь у дискусії «Мистецтво мислити» за мотивами книжок Оскара Бреніф’є. Проводить видавничий дім «Маміно» – п’ятниця, 28 лютого, 14:00 / Бібліопростір.
📍 дізнатися цікаві факти про історію гігієни, зіграти в еко-гру та сфотографуватися на троні-сюрпризі – Тім’яна частка / Музей історії туалету.



А батькам із малечею до 4-х років рекомендуємо:

✔️ побавитися в ігровому просторі Playset — NEOсвітній простір.
✔️ поблукати в Лабіринті пам’яті.
✔️ навчитися відрізняти одну квітку від іншої та дізнатися більше про життя риб, тварин і комах – Тім’яна зона Супермозку / НУБІП України.
✔️ стати архітекторами та побудувати мозок схожий на місто – Потилична частка Супермозку / Дитяча архітектурна студія Arch4kids.
✔️ стати свідками живого процесу народження руху на перформансі «Коло» – 29 лютого о 18:00 / Майстерні.

Також на фестивалі можна випробовувати свої тактильні відчуття та інтуїцію у музеї в темряві, поділитися спогадами і мріями у нашому Лабіринті пам’яті, побувати в обіймах «обіймальної» машини, оживити картини за допомогою доповненої реальності, навчитися розрізняти фейкові новини та з’ясувати, як мозок генерує думки та образи, створити картини за допомогою магнітного конструктора, виготовити театральну ляльку, повправлятися в каліграфічному письмі, пройти історичний квест, скласти археологічний пазл, пройти профорієнтаційний тренінг, влаштувати справжню битву роботів, розпізнати гендерні стереотипи, навчитися знімати інтерв’ю та побувати на хімік-шоу!

І не забудьте пройти захопливий квест простором NEOсвітнього Арсеналу від мережі квест-кімнат «Замкнені». Або бунтуйте і придумуйте власний маршрут фестивалем, користуючись нашими підказками та путівником 😀