NEOсвітній АрсеналОсвітнє

NEOсвітній Арсенал

NEOсвітній Арсенал — це фестиваль, де поєднуються й взаємопідсилюються культура й наука, мистецтво й технології. Це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів, який розкриває освіту у грі та задоволенні.

У 2021 році фестиваль триватиме з 30 вересня до 3 жовтня.

На фестивалі на вас чекають:

  • інтерактивна програма від учасників зі всієї України;
  • творчі лабораторії та майстер-класи;
  • вистави та перформанси;
  • мистецькі проєкти;
  • ярмарок розвивальних ігор та книжок.

У NEOсвітньому Арсеналі беруть участь музеї, інституції культури, організації-популяризатори науки, інші інституції та компанії, що мають освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру) та дотичні до фокус-теми фестивалю.

Цьогорічна фокус-тема — «Різні разом». Це нагода обговорити співіснування різностей. Обговорення відбувається через гру й творчість, через практики неформальної освіти. На фестивалі можна й потрібно сумніватися в правильності речей, до яких ми звикли, перевіряти на міцність свої переконання, виходити за межі, а інколи навіть бешкетувати. Бо порушення правил, перевірка кордонів — це теж спосіб вивчати світ. Фестивальний простір позбавлений оцінок та суджень. Тут немає тих, хто знає «як правильно». NEOсвітній Арсенал дає свободу обирати й помилятися, проходити шлях самостійно або з умілим педагогом-провідником. 

Подорож у світ різноманіття має три точки: «Людина», «Суспільство» та «Всесвіт». Учасники-музеї, школи, організації, гуртки та ініціативи з ухилом у точні та гуманітарні науки — допоможуть прокласти шлях цим світом. Кожен із них розповість про взаємодії — складні, багатошарові, пов’язані на різних рівнях. Взаємодія постійно відбувається всередині людини: взаємодіють емоції та думки, тіло, духовні й матеріальні бажання. Взаємодіють також і люди між собою (у сім’ї, поміж друзів, у суспільстві, на рівні країн) та у навколишньому середовищі. Природа має власні ланцюжки взаємодії між великими й малими організмами, цілими системами. У таких ланцюжках людина займає своє місце, взаємодіючи з природою на рівних або намагається підкорити її.

NEOсвітній Арсенал пропонує грати з усією серйозністю, за спільними правилами, але у власний унікальний спосіб — грати й отримувати інтелектуальне задоволення, вести діалоги та вчитися бути відкритими до різних ідей, мікроскопічних та велетенських світів.