Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»Книжковий Арсенал

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»  — щорічний проект Мистецького арсеналу — інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, втілюються спільні якісні, актуальні й інноваційні проекти. 

Щороку у програмі фестивалю порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. 

Місія Книжкового Арсеналу – створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

Цілі Книжкового Арсеналу:

  • Стимулювати якісний розвиток і взаємодію книжкової, літературної, мистецької сцен.
  • Проблематизувати і осмислювати вагомі питання людини, суспільства і культури.
  • Створювати дружній простір репрезентації книги в усіх її проявах.
  • Інтегрувати українську і міжнародну книжкову та літературну спільноти.

Вперше Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувся у 2011 році. Щороку понад 150 українських видавництв презентують свої видання на виставці-ярмарку. За час проведення фестивалю його гостями стали найвідоміші українські автори, як-от: Юрій, Андрухович, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Юрій Винничук, Ірена Карпа, Андрій Курков, Ірен Роздобудько та інші. 

Гостями міжнародної програми фестивалю за час його існування стали майже 500 відомих міжнародних авторів з понад 50 країн: Світлана Алєксієвич, Ульф Старк, Ен Еплбаум, Карл Шльогель, Девід Саттер, Джонатан Коу, Джозеф Макерлой, Аскольд Мельничук та багато інших. 

Спеціальна дитяча програма фестивалю – сотня подій, пов’язаних із сучасними викликами дитячої літератури.

Постійними партнерами Книжкового арсеналу є: EUNIC Україна, British Council в Україні, Goethe Institut в Україні, Французький інститут в Україні, Польський Інститут у Києві, Чеський центр у Києві, Австрійський культурний форум, Італійський Інститут Культури в Україні, Литовський культурний інститут, Грецький фонд культури, Посольство США в Україні, Посольство Німеччини в Україні, Посольство Республіки Польща в Україні, Посольство Швеції в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Посольство Словаччини в Україні, Посольство Грузії в Україні, Представництво Європейського Союзу в Україні, Посольство Ізраїлю в Україні, Посольство Угорщини в Україні, Посольство Канади в Україні, Посольство Королівства Нідерланди в Україні, Посольство України в Ліванській Республіці, Посольство Ліванської республіки в Україні, Клуб арабської культури в Бейруті, Ліванський культурно-інформаційний центр в Україні, Посольство Бельгії в Україні, Франкфуртський книжковий ярмарок, Фонд «Buchkunst», NORLA — Norwegian Literature Abroad (Норвегія), Rosa Luxemburg Stiftung (Німеччина), Flemish Literature Fund (Бельгія,) UN Women Ukraine. 

Книжковий Арсенал як міждисциплінарний проект Мистецького арсеналу щороку приділяє особливу увагу візуальному компоненту – від виставкових проектів із мистецтва книговидання, ілюстрації, дизайну, арткниг і артоб’єктів, інсталяцій до найсвіжіших дизайнерських тенденцій у зінах і самвидаві. З 2016 року Книжковий Арсенал спільно з Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку і фонду Buchkunst, проводить серед українських видавців та культурних інституцій конкурс на найкращий книжковий дизайн. Видання, що входять до шорт-ліста конкурсу, щороку представлені в рамках колекції «Найкрасивіші книги світу» на Франкфуртському та Лейпцизькому книжкових ярмарках.