Круглий стіл «Спадщина бойчукістів: проблема збереження»Освітнє

Круглий стіл «Спадщина бойчукістів: проблема збереження»

З 1919 по 1935 рік Михайлом Бойчуком та його учнями-послідовниками було виконано більше десяти ансамблів монументальних розписів в Києві, Москві, Харкові, Одесі та Одеській області. Всі до одного об’єкти були знищені. Дослідники монументального мистецтва бойчукістів послуговуються фотографіями, репродукціями та спогадами сучасників.

Тим ціннішими для нас є фрагменти настінного живопису, що зберіглися до нашого часу. Це залишки фресок другої половини 1920-х років в одній з майстерень Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, фрагменти темперного живопису в будинку на вулиці Маразлієвській, 34 в Одесі (зараз – «Облтрансбуд», на початку 1930-х років – будинок Державного політуправління), а також розписи в Одеському ТЮЗі, які зараз недоступні для перегляду.

В якому стані вцілілі фрагменти монументального мистецтва бойчукістів? Що було зроблено, і що ще можна зробити для їхньої консервації і реставрації? Як зробити їх доступними для публіки?

Про все це та багато іншого ми говорили під час круглого столу, що відбувся у межах освітньої програми виставки «Бойчукізм. Проект «великого стилю».

Проекти