Програма «Факультатив» 2020Освітнє

Програма «Факультатив» 2020

Журналістський практикум «Факультатив» — це освітня програма для журналістів, які пишуть про культуру та сучасне мистецтво, а також тих, хто лише починає свій шлях у цьому напрямку. Програма реалізується в рамках виставкових проєктів, присвячених новітнім іменам в історії українського мистецтва.

У 2020 році програма велася на базі виставки  «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!».  Результатом програми стала публікація п’яти статей учасниць практикуму у виданнях Києва, Львова, Рівного.  

Практикум тривав протягом вересня і складався з онлайнових та оффлайнових подій:

  • Лекцій та воркшопів від запрошених менторок: Аліси Ложкіної (арт-критикиня, міжнародна кураторка, у минулому редакторка видання ART Ukraine), Ксенії Білаш (журналістка видання LB.ua, редакторка онлайн платформи WikiArt ) та Ірини Славінської (продюсерка Радіо Культура).
  • Кураторської екскурсії під час фінального етапу монтажу виставки «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» від Соломії Савчук.
  • Групового інтерв’ю з художником Андрієм Сагайдаковським.
  • Зустрічі та Q&A сесії з кураторами виставки, Олександром Соловйовим та Соломією Савчук.
  • Роботи в малих групах з менторками над фінальними текстами.

Зустріч учасниць  практикуму з Андрієм Сагайдаковськийм та Соломією Савчук
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал 

За рішенням експертної комісії, що складалася з представників(иць) відділу освітніх програм, відділу комунікацій Мистецького арсеналу та кураторської групи виставки «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!», учасницями стали 9 кандидаток із різних регіонів України. Їхні тексти можна прочитати за активними посиланнями:

Кілька відгуків від учасниць та менторок журналістського практикуму «Фаультатив»:

... брала участь в якості менторки в проєкті «Факультатив» від Мистецького Арсеналу. Це був інтенсив для журналістів, які пишуть про культуру в регіонах. Зайвий раз переконалася, що проблеми нашої культурної журналістики - відсутність талановитих авторів, а в низькій затребування якісних текстів про культуру в країні.

Аліса Ложкіна, менторка програми «Фаультатив»

«Було дуже цікаво потрапити за лаштунки виставки і спостерігати, як вона змінюється і викристалізовується. Ще цікавіш - поспілкуватися із колегами з різних міст України.»

Одна з учасниць програми «Фаультатив»

«Участь у програмі зробила мене більш впевненою у собі, як у фахівчині.»

Одна з учасниць програми «Фаультатив»

Мистецький арсенал проводить практикум для журналістів вже вдруге. Вперше «Факультатив» відбувся 2019 року в рамках проєкту «Голосій. Живопис нон-стоп». З результатами попереднього практикуму можна ознайомитись за посиланням.
Цьогоріч проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Проекти