Конкурс «Антитвір» 2020Освітнє

Конкурс «Антитвір» 2020

Карантин змусив нас перенести дати Книжкового Арсеналу, але він не став на заваді Антитвору-2020!

Ознайомитися з творами фіналістів та фіналісток можна за посиланнями у назвах творів. 

X Книжковий Арсенал було перенесено на 2021 рік. Попередньо фестиваль  був запланований на 20–24 травня 2020 року.  У його фокусі – ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Традиційно до участі у літературному конкурсі без обмежень були запрошені учні та учениці 8-11 класів. Цього року на конкурс була подана рекордна кількість робіт — 110 учасників та учасниць зі всієї України міркували над темою «Все буде добре. Чи ні?».

Так, ми живемо в непевні і тривожні часи, але тим більше важливо писати історії – для себе, сучасників та наступних поколінь. Бокаччо під час епідемії написав «Декамерон», а що напишете ви? Яку позицію оберете, оптиміста чи скептика? Цього разу ми не робимо жодних обмежень у жанрі та об’ємі тексту: ми приймаємо фантастичні оповідання й реалістичні щоденники, есе, вірші, п’єси та критичні огляди книжок на тему епідемій.

Церемонія нагородження переможців та переможиць конкурсу «Антитвір-2020» відбулася онлайн 17 червня. Її головною новиною  став особливий приз, ініційований керівницею проєкту «БараБука» Танею Стус — видання збірки творів, до якої увійдуть антитвори, що посіли 1-7 місця та отримали спеціальні відзнаки. Видання збірки заплановано в рамках колаборації видавництва «Ранок» та проєкту підтримки дитячого читання «БараБука». Видання очікується до наступного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Знімок екрану сервісу Zoom під час онлайн-церемонії нагородження переможців та переможиць конкурсу «Антитвір-2020»

Переможиці конкурсу «Антитвір-2020»:

За найбільш песимістично-оптимістичні твори спеціальні відзнаки отримали Кошуков Северин «Наодинці з совою» та Челакова Орися «Я зникла з надією, що все буде добре…»

Також фіналістами й фіналістками конкурсу «Антитвір-2020» стали:

Журі конкурсу:
Катерина Кисельова – журналістка онлайн видання Освіторія.Медіа. 
Юля Козловець – координаторка дитячої програми Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Таня Стус – керівниця проекту «Барабука» , фахівчиня з дитячого та підліткового читання.
Світлана Цуркан – керівниця відділу освітніх програм Мистецького арсеналу. 


Умови конкурсу в 2020 році:
Роботи українською мовою у довільному стилі та формі приймалися до 18:00 22 травня 2020 року на адресу [email protected]. 
Ми оцінювали твори за такими критеріями: оригінальність думки, структурність викладу та загальна грамотність. 
Літературний конкурс для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» з 2018 року. Конкурс спрямований на розвиток критичного висловлювання й креативного підходу до письма у підлітків. Тема конкурсу щороку співзвучна з фокус-темою фестивалю.

Проекти