Лекція Наталії Філоненко «Потяг до смерті: стрибок у порожнечу».Виставки

Лекція Наталії Філоненко «Потяг до смерті: стрибок у порожнечу».

Лекція Наталії Філоненко «Потяг до смерті: стрибок у порожнечу».

У неділю, 23 червня, о 14:00 запрошуємо на лекцію Наталії Філоненко «Потяг до смерті: стрибок у порожнечу», що відбудеться в межах спеціальної програми виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп».
У лекції будемо розглядати теми смерті, нескінченності та порожнечі у творчості п’яти містичних художників, які перетворили своє життя на постійний перформанс. Всі вони виконали свій стрибок у порожнечу, залишившись культовими фігурами в історії мистецтва. Джеймс Лі Байєрс (James Lee Byars, US), Ів Клейн (Yves Klein, France) і Бас Ян Адер (Bas Jan Ader, US) розвивали ідеї мінімалізму і концептуалізму у післявоєнній Європі. Вони були романтиками, новаторами та провокаторами. Ів Клейн набув популярності у кінці 50-х років, Бас Ян Адер та Джеймс Лі Байерс — наприкінці 60-х. Легендарні українські митці Олександр Гнилицький та Олег Голосій перебрали на себе подібні ролі в пострадянській Україні на початку 90-х. Анатолій Осмоловський, куратор виставки-панахиди Олега Голосія (1994), назвав його «Ангелом самознищення», а Гнилицький ще за життя отримав звання ілюзіоніста.

Наталія Філоненко – незалежна кураторка, арт-критикиня сучасного мистецтва. Народилася у 1960 році, Київ, Україна, живе у Києві та Ванкувері. У 1983 році закінчила Київський Політехнічний Університет, отримала диплом інженера хімічної технології. Була учасницею Паризької комуни – легендарного першого сквоту художників в Україні (1990-1994). З 1994 почала працювати як незалежна кураторка сучасного мистецтва. Навчалася у Бард коледжі у Центрі кураторських досліджень (Нью-Йорк, США), отримала диплом Магістра сучасного мистецтва і кураторської діяльності (1996-1998). У 1998-2005 роках була директоркою та кураторкою грамадської органзації «Інституція нестабільних думок». У 1999-2005 роках була постійним контриб’юторкою у «Flash Art International»,  Мілан. У 2004 працювала куратором у Галереї М. Гельмана у Києві та Москві. Кураторка виставок в Україні, Америці та Європі.

Лекція супроводжується перекладом жестовою мовою.
Вхід за квитком на виставки у Мистецькому арсеналі.