Мистецька МасницяВиставки

Мистецька Масниця

Мистецька Масниця
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

З 7 по 13 березня в Мистецькому Арсеналі відбулось святкування Масниці ‒ зустрічі весни, пробудження всього живого. За допомогою фольклорних колективів, народний майстрів і митців ми прагнемо повернути традиції українських гулянь і обрядів з їхньою характерною життєрадісністю, почуттям гумору та оптимізмом.

Кожен день тижня перед Великим постом ‒ Колодія ‒ має своє значення, символіку та подієвість. «Щасливий вівторок», «Пісна п’ятниця», «Чорна неділя» ‒ це ігри, ворожіння, співи, які походять з дохристиянських часів. Те, що традиції Колодія дійшли до нас крізь віки та несприятливі історичні обставини – справжнє диво, яке не можна пропустити!

Чому на Масницю українці їдять вареники? Хто такий Коструб і навіщо його спалювати? Як наворожити собі нареченого? Мистецький Арсенал допоможе дізнатися безліч цікавих фактів про одне з найулюбленіших свят молоді та дітлахів!

Цього року Мистецька Масниця проходила під час роботи виставки «Марія Примаченко. Неосяжне». Кожен, хто завітав на Колодійне святкування, зможе побачити унікальні роботи мисткині ‒ її власний Космос, світ образів, який вражає своєю яскравістю та метафоричністю.

Щоб краще зрозуміти творчий метод Марії Примаченко, ближче познайомитися з традиціями народного мистецтва, Мистецький Арсенал пропонував відвідати майстер-класи з малювання, які проводив учень художниці, заслужений майстер народної творчості України ‒ Іван Приходько.

У програмі Мистецької Масниці:

  • вироби народних майстрів
  • хенд-мейд подарунки
  • фуд-корти з національними стравами
  • стилізовані фотозони
  • музичні концерти
  • майстер-класи від художників та майстрів

Також під час проекту працював новий етап освітнього проекту для дітей та родин АРСЕНАЛ ІДЕЙ, який пройшов повне оновлення та будується за проектним принципом, представляючи окремі творчі простори на загальну тему Місто майбутнього.  Новий Арсенал Ідей представив проекти – Нове місто, Неконтрольований живопис, Розумний дім, Природа і ми, Фінанси і розвиток.


Архів