Твори з колекції Мистецького арсеналу представлені на виставці авангарду у ПольщіПро Нас

Твори з колекції Мистецького арсеналу представлені на виставці авангарду у Польщі

Твори з колекції Ігоря Диченка, що зберігається у Мистецькому арсеналі будуть представлені на виставці «Авангард та держава», що відкриється 26 жовтня 2018 року у Музеї мистецтва в Лодзі (Польща).

Виставка «Авангард та держава» (“Awangarda i państwo”) охоплює період від Першої світової війни до початку 1980-х років та демонструє трансформацію авангардного руху від класичного модернізму до неоавангарду 70-х. Кураторка проекту Дорота Монкієвич, експозиціонер – Роберт Румас.

На виставці представлені понад шестисот мистецьких творів художників з польських та світових музеїв. Колекція Ігоря Диченка будє представлена роботами Олександра Богомазова,  Михайла Бойчука, Василя Єрмілова, Вадима Меллера, Любові Попової. У проекті «Авангард та держава» також взяли участь  Національний художній музей України та Музей театрального, музичного та кіномистецтва України.

Виставка триватиме з 26 жовтня 2018 до 27 січня 2019 у Музей мистецтва в Лодзі.

Музей мистецтва в Лодзі (Польща) заснований у 1930 році. Колекція музею є однією з найстаріших колекцій авангардного мистецтва в світі.

Ольга Мельник, керівниця відділу музейної справи Мистецького арсеналу:

«Участь у цьому проекті видається цікавою для Мистецького арсеналу в кількох аспектах. По-перше, користуємось чудовою нагодою для презентації української культурної спадщини за кордоном. Кураторка виставки «Авангард і держава» Дорота Монкієвич розглядає польський авангард в контексті тогочасних мистецьких тенденцій і вибудовує простір європейського авангарду від Києва до Берліна, від Москви до Парижу, де польські митці бачили і наслідували як «Схід», так і «Захід». В структурі виставки українському авангарду присвячений окремий великий розділ, що цілком логічно, адже в перші десятиліття ХХ століття українські художники виступали провідниками модерних мистецьких напрямків. Польські колеги розглядають український авангард як окремий феномен, представники якого  за походженням, вихованням, самосвідомістю і традиціями пов’язані з Києвом, Харковом, Львовом, Одесою. По-друге,  важливою є міжінституційна співпраця в контексті налагодження контактів із провідними європейськими музеями. Музей мистецтва в Лодзі  має значну колекцію творів ХХ століття і дуже насичений виставковий графік. Мистецький Арсенал зацікавлений використати цей виставковий майданчик для  поширення інформації про власну колекцію, яку він успадкував від відомого колекціонера і  знавця авангарду Ігоря Диченка, і до якої належать справжні шедеври».