Розпочався II Фестиваль «NEOсвітній Арсенал»Про Нас

Розпочався II Фестиваль «NEOсвітній Арсенал»

У Мистецькому арсеналі розпочався ІІ Фестиваль «NEOсвітній Арсенал». Це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів, який розкриває освіту у грі та задоволенні. Фестиваль пропонує захопливу подорож світом, де наука та мистецтво взаємодіють і посилюються.

Мистецький арсенал збирає на Фестиваль понад 50 найкращих музеїв зі всієї України для представлення своїх освітніх програм. Участь у NEOсвітньому Арсеналі також беруть інші освітні ініціативи, які у своїй діяльності послуговуються методом едьютейменту — навчання через гру.

Кураторками Фестивалю стали:

  • Софія Рябчук, керівниця освітнього відділу Мистецького арсеналу;
  • Катерина Макарова, експертка з інклюзії освітнього відділу Мистецького арсеналу;
  • Юлія Бердіярова, менеджерка освітнього відділу Мистецького арсеналу.

Програма NEOсвітнього Арсеналу складається з подорожі локаціями учасників, згрупованими за темами: Людина, Суспільство, Всесвіт. Мистецькі інсталяції та інтерактивні програми представляють, зокрема, Пархомівський художній музей, Одеський художній музей, Музей Революції Гідності, Заповідник Тустань, Національний музей Голодомору, Верховний Суд України, Музей у темряві «Третя після опівночі», Лисичанський краєзнавчий музей та багато інших.

“NEOсвітній Арсенал пропонує грати з усією серйозністю, за спільними правилами, але у власний унікальний спосіб — грати й отримувати інтелектуальне задоволення, вести діалоги та вчитися бути відкритими до різних ідей, мікроскопічних та велетенських світів”, — зазначає кураторка Фестивалю Софія Рябчук.

В програмі Майстер-класів, інтегрованих в простір NEOсвітнього Арсеналу, заплановано понад три десятки занять. На ярмарку від видавництв та виробників настільних ігор можна придбати найсвіжіші книжкові новинки для дітей та підлітків, розваги для розвитку всієї сім’ї.

Перформативна програма складається з виступів народного аматорського театру-студії «Паростки», Київської академії естрадно-циркових мистецтв, фольк-студії «Правиця», барабанного гурту «DrumArt», духового оркестру «Сувенір». Кінопростір запрошує на покази від фестивалю «LINOLEUM» та Fight for Right.

Простір Фестивалю організовано так, щоб відвідувачі могли і насолоджуватись взаємодією, і відпочивати в зонах сенсорної безпеки чи в кімнаті тиші. У четвер та п’ятницю передбачено години безкоштовного відвідування з 17:00 до 19:00.

Працівники Мистецького арсеналу дотримуються масочного режиму та усіх карантинних норм:

  • понад 80% вакциновані;
  • контактні поверхні регулярно дезінфікують;
  • контролюють потік відвідувачів: на кожного відвідувача розраховано понад 4 кв.м площі Фестивалю.

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» організовується Мистецьким арсеналом і покликаний розвивати практики неформальної освіти та едютейменту (навчання через гру) в музеях та інших культурних інституціях.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.