Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» оголосив програмуПро Нас

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» оголосив програму

Фестиваль для юних мисткинь та митців, дослідниць та дослідників «NEOсвітній Арсенал» оприлюднив Програму. Вона пропонує відвідувачам захопливу подорож світом, де наука та мистецтво взаємодіють і посилюються. Це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів, який розкриває освіту у грі та задоволенні. Відбувається в Мистецькому арсеналі з 30 вересня до 3 жовтня.

Інформація про квитки, безкоштовні години, групове та сімейне відвідування.

Понад півсотні учасників зі всієї України, серед яких місцеві та національні музеї, театри, організації-популяризатори науки та розвитку креативності, видавництва, виробники настільних ігор, об’єднала тема «Різні разом» — про різноманіття та співіснування різностей, про інклюзію в найширшому розумінні цього слова. Перед розробкою програми NEOсвітнього Арсеналу його учасники пройшли тренінг із взаємодії та комунікації з людьми з інвалідністю від експерток та експертів у сфері інклюзії.

Простір Фестивалю сконструйовано так, щоб відвідувачі могли і насолоджуватись взаємодією, і відпочивати в зонах сенсорної безпеки чи в кімнаті тиші.
Працівники Мистецького арсеналу дотримуються масочного режиму та усіх карантинних норм:

  • понад 80% вакциновані;
  • контактні поверхні регулярно дезінфікують;
  • контролюють потік відвідувачів: на кожного відвідувача розраховано понад 4 кв.м площі Фестивалю.

Програма NEOсвітнього Арсеналу складається з подорожі локаціями учасників, згрупованими за темами: Людина, Суспільство, Всесвіт. Мистецькі інсталяції та інтерактивні програми представляють, зокрема, Пархомівський художній музей, Заповідник міста Острога, Одеський художній музей, Музей-квартира Тичини, Заповідник «Гетьманська столиця», Музей Революції Гідності, ГО «Happy Today», Detibezseti, Klitschko Foundation, Національний музей історії України, Музей Історії Туалету, Музей Міста, Заповідник Тустань, Національний музей Голодомору, Львівський історичний музей, Заповідник Чигирин, Фольк-студія «Правиця», БараБука, Верховний Суд, Arch4kids, Музей у темряві «Третя після опівночі», «Знай свою Україну», Музей науки, Національний художній музей, Музей Десятинної церкви, Музей мистецтв Кропивницького, Лисичанський краєзнавчий музей, STEM-школа INVENTOR, ГО «Пікторик» та «Медіана»; митці з України: Василь Дмитрик та Олександра Попруга, Даша Подольцева та Олена Орап, Володимир Гавриш і Андрій Беницький; художник з Ізраілю Ханох Півен.

В програмі Майстер-класів, інтегрованих в простір NEOсвітнього Арсеналу, заплановано понад три десятки занять.

На ярмарку від видавництв та виробників настільних ігор можна придбати найсвіжіші книжкові новинки для дітей та підлітків, розваги для розвитку всієї сім’ї.

Перформативна програма складається з виступів Київської академії естрадно-циркових мистецтв, фольк-студії «Правиця», барабанного гурту «DrumArt», духового оркестру «Сувенір», народного аматорського театру-студії «Паростки».

Кінопростір запрошує на покази від фестивалю «LINOLEUM» та Fight for Right.

В програмі Лекторію заплановані зустрічі з експертами, телезірками, письменниками, відомими блогерами, спортсменами, які ділитимуться з підлітками, вчителями та батьками історіями успіху та секретами відновлення після болючих життєвих травм, ідеями з виховання та екологічних стосунків у родині, розвитку критичного мислення та іншими темами і лайвхаками, такими необхідними для комфортного співіснування і взаємодії різних людей.

Всю програму і розклад можна знайти на сторінці NEOсвітнього Арсеналу.

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» організовується Мистецьким арсеналом і покликаний розвивати практики неформальної освіти та едютейменту (навчання через гру) в музеях та інших культурних інституціях.

Цьогоріч проєкт підтримано Українським культурним фондом — державною установою, створеною у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.