Рекорд відвідуваності на виставці «Футуромарення» в Мистецькому арсеналіПро Нас

Рекорд відвідуваності на виставці «Футуромарення» в Мистецькому арсеналі

Виставковий проєкт Мистецького арсеналу, присвячений яскравому авангардному спалаху — футуризму, тривав 3,5 місяці (15.10.2021–30.01.2022) і завершився в останню неділю січня. Експозиція презентувала найбільш радикальну візію мистецтв 1920-х в Україні: деструкції старої мистецької форми та її модернізації.

Виставка «Футуромарення» стала однією з найпопулярніших та затребуваних культурних просторів за останні роки — її відвідало понад 17 000 людей.

Фото — Анастасія Євсікова.

«Експеримент і провокація, змішування серйозного і смішного, політичного і побутового — таким був шлях футуризму», — зазначають куратори Вікторія Величко та Ігор Оксаметний, які працювали над проєктом понад два роки, досліджуючи архіви та фонди українських музеїв.


Виставка «Футуромарення» — міждисциплінарний проєкт. У його межах відбулося понад 80 освітніх подій для різних вікових груп:

  • спеціальна концертна програма «Фокстроти» письменника і дослідника літературного футуризму Сергія Жадана з Юрієм Гуржи, яка зараз є музичним альбомом (можна послухати на YouTube або SoundCloud);
  • круглий стіл «Контексти українського футуризму» (день 1 та день 2);
  • «Музика футуризму» — перегляд фільмів українського режисера Євгена Деслава (1899–1966) «Марш машин» (1927) та «Електричні ночі» (1928) з електроакустичним супроводом Алли Загайкевич;

Фото — Олександр Попенко.

Фото — Олександр Попенко.

  • акторська імпровізація «Футуристичне перевтілення»;
  • показ фільму «Будинок» (2019) та дискусія за участю режисерки Тетяни Кононенко, урбаністки Вікторії Грівіної та кінознавця Олександра Телюка;
  • танцювальний перформанс «ФУТУ-РУХО-МАРЕННЯ»;
  • імерсивний перформанс-презентація «ЕКСТЕР.Live», що об’єднав танцівників з Києва і Нью-Йорку під керівництвом хореографки Стефанії Нолл (США);

Фото — Олександр Попенко.

Фото — Олександр Попенко.

Фото кураторської екскурсії Ігоря Оксаметного — Олександр Попенко.

Фото кураторської екскурсії Вікторії Величко — Олександр Попенко.

Фото — Олександр Попенко.

Фото з Дня театру — Олександр Попенко.

Фото з Дитячих вихідних — Олександр Попенко.


Також Мистецький арсенал у колаборації з брендом MARSALA презентував капсулу на честь українського футуризму.

Фото — Марія Маслій.

Мистецький арсенал подбав і про онлайн-складову проєкту. На YouTube каналі можна переглянути серію освітніх відео про український футуризм:


Незважаючи на те, що виставку «Футуромарення» фізично відвідати вже неможливо, завітати до нас можна віртуально з будь-якого куточка світу! Завдяки 3D-туру є можливість:

  • оглянути 9 виставкових залів та майже 500 експонатів;
  • послухати розповідь аудіогіда про концепцію кожної виставкової зали та про твори, розміщені в ній.