Мистецький арсенал та бренд MARSALA випустили капсулу на честь українського футуризмуПро Нас

Мистецький арсенал та бренд MARSALA випустили капсулу на честь українського футуризму

Проєкт ФУТУРОМАРЕННЯ — актуальна виставка Мистецького арсеналу, яка продовжує перевідкривати культурну спадщину України початку ХХ століття.

Експозиція простежує шлях футуризму від «інфікування» новими ідеями в 1910-х до закріплення їх у 1920-х у всіх мистецьких практиках: в кіно, архітектурі, живописі, музиці, поезії та дизайні.

ФУТУРОМАРЕННЯ — не лише про мистецтво. Це передусім про людину і суспільство, які постають перед викликами доби — соціальними, економічними, світоглядними. Воно про втрачену естетичну революцію, яку українці лиш починають собі повертати.

Сучасний інтелектуал у великому місті — саме ця ідея лягла в основу капсули, що була розроблена відділом дизайну Мистецького арсеналу разом із Марією Маслій, дизайнеркою бренду MARSALA. Колаборація складається з моносережки, класичної білої сорочки оверсайз з принтом картини Казимира Малевича з колекції Мистецького арсеналу та двох варіацій худі.

Фотографом лукбуку стала сама засновниця бренду Марія Маслій:
«Для мене колаборація з музеєм — давня мрія. Ми хочемо привернути увагу до виставки, адже просторі зали Арсеналу — краще місце для прогулянок під час пандемії. Це дуже цікава та об’ємна виставка. Ми створили продукти-символи, ідеальні подарунки до свят та речі-асоціації.

Ми вирішили зробити зйомку безпосередньо в Арсеналі та показати, як ми відчуваємо це місце сьогодні. Музей — для задоволення та відчуття простору мистецтва і свободи. Він не стримує, не обмежує, а дає годину, щоб бути собою та вести внутрішні діалоги. Сорочка з принтом Малевича або світшот із фантазійним колажем ідеально відображають наші меседжі».

Поєднання різних фактур, абстракцій, неочікувані рішення та захоплення формами — усе це можна знайти у колаборації ФУТУРОМАРЕННЯ. Експеримент і провокація, змішування серйозного і смішного, політичного і побутового — таким ми бачимо шлях футуризму в експозиції Мистецького арсеналу та за його межами.

«Місто
Осте сте
бі бо
бу
візники – люди
трамваї – люди
автомобілібілі
бігорух рухобіги
рухливобіги…»
Михайль Семенко, «Місто», 1914

8 грудня Мистецький арсенал та бренд MARSALA  прикрасили похмурий і слизький грудневий вечір презентацією колаборації, яку створили в межах виставки ФУТУРОМАРЕННЯ. На подію завітали українські журналісти, телеведучі та друзі обох партнерів.

Вечірку з нагоди презентації підтримала компанія «Молоко від фермера». А гарний настрій забезпечив бренд Fiorelli

«Колаборація з Марією Маслій для Мистецького арсеналу — важливий експеримент, який дозволяє нашим відвідувачам в інакший спосіб взаємодіяти не лише з експонатами виставки, а й з самим мистецьким явищем — футуризмом. Це можливість по-новому подивитись на естетичну революцію 20-х років ХХ століття, впустити її до своєї ідентичності», — говорить про проєкт директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Капсула надійде у продаж із 8 грудня:

Photo: Mariya Masliy
Style: Marina Mishchenko-Olevskaya
Make-up/ Hair: Elizabeth Vailo
Models: Robe, Albina (Ego models), Natasha (Eco models)
Location: Mystetskyi Arsenal Museum