День театру на «Футуромаренні»Про Нас

День театру на «Футуромаренні»

Театр став для авангардного мистецтва важливим міждисциплінарним полем експериментів. Тож, Мистецький арсенал вирішив не чекати офіційного Дня Театру і організував свій — в межах грандіозної виставки українського футуризму ФУТУРОМАРЕННЯ.

Розклад Дня театру:

  • 12:00 — Авторська екскурсії від медіаторки Катерини Костенко «Українська авангардна сцена».

Зануримось разом у театральну атмосферу початку ХХ століття, прослідкуємо революцію в постановках та сценографії, і роль в цій революції Леся Курбаса та Марка Терещенка, Олександри Екстер, Анатоля Петрицького та Олександра Хвостенко-Хвостова.

  • 15:00 Акторська імпровізація «Футуристичне перевтілення».

Протягом перегляду експозиції ви можете випадково зустріти… Михайля Семенка! Поговорити з ним про мистецтво, літературу та обговорити твори з виставки. Шукайте поета футуризму в залах виставки ФУТУРОМАРЕННЯ.

  • 17:00Екскурсія та воркшоп «Театральний костюм у колажі» від Ірини Вале (вхід за окремим квитком, придбати за посиланням).

Після оглядової екскурсії виставкою ФУТУРОМАРЕНЯ, разом з ілюстраторкою Іриною Вале будемо створювати ескізи театральних костюмів у техніці колажу та скетчингу.

  • 18:00Презентація книжки «Український театральний костюм ХХ–XXI. Ескізи». Співупорядники: Богдан Поліщук, Тетяна Руденко, Лілія Волошина та Олена Ковальчук.

Цей художній альбом презентує різноманіття та розвиток театрального костюма та графіки впродовж 100 років на прикладі ескізів найяскравіших художників-сценографів України. На сторінках видання представлено роботи 22 художників різних поколінь і мистецьких кіл: як визнаних класиків української сценографії, так і сучасних художників, які працюють із театральним костюмом вже у ХХІ столітті.

Презентацію доповнить камерний концерт від мистецької формації Ignea Corda. На ній ви матимете можливість поринути в чарівний світ української барокової музики у живому звучанні вокального тріо (Руслан Кірш, Надія Купчинська, Олексій Фіщук) та клавесину (Любов Тітаренко). Також музиканти продемонструють і серію театральних костюмів розроблені художницею Оленою Поліщук. На презентації буде можливість поміркувати, як бароко надихало відомих українських авангрардистів Анатоля Петрицького, Вадима Меллера чи Василя Кричевського.