Ольга Жук стане заступницею директорки Мистецького арсеналуПро Нас

Ольга Жук стане заступницею директорки Мистецького арсеналу

Арт-кураторка Ольга Жук стане заступницею генеральної директорки Мистецького арсеналу з питань сучасного мистецтва.

До цього Ольга 4 роки працювала креативною директоркою Довженко-Центру. За фахом Ольга культурологиня, закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія». Професійний шлях розпочала наприкінці 1990-х як стипендіатка Центру Сучасного мистецтва Сороса. Була кураторкою міжнародної конференції «Візуальне мистецтво 90-х у контексті культурної ситуації ХХ ст.», співкураторкою фестивалю відео-арту Dreamcatcher. У 2001-2002 викладала курс про кіно у Школі медіа, мистецтва та комунікацій Національного університету Сан-Дієго (США).

Ольга була першою кураторкою Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» з 2010 до 2016 року. У 2015 році пройшла стажування в офісі Франкфуртського книжкового ярмарку, результатом якого стало заснування конкурсу книжкового дизайну на Книжковому Арсеналі та адвокатування законодавчих змін у сфері забезпечення міжнародного іміджу України, модернізація національного стенду України у Франкфурті.

У 2016 році очолила відділ культурної дипломатії Міністерства закордонних справ України, де, зокрема, займалася підготовкою започаткування Українського Інституту. У 2017 році брала участь у професійній міжнародній програмі лідерства Державного департаменту США «Соціальні зміни через мистецтво», вивчала досвід американських музеїв та культурних інституцій. У 2018 році як незалежна кураторка на запрошення EUNIC та Британської Ради в Україні підготувала міжнародну програму з інноваційного книжкового маркетингу Booking the Future у співпраці з Літлабом Мистецького Арсеналу.

«Я рада, що Ольга повертається до Мистецького арсеналу і що саме вона в нашій команді опікуватиметься розробкою концептуальної рамки Музею сучасного мистецтва, його фізичним втіленням», – говорить директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. 

Люди Книжкового Арсеналу. Інтерв’ю з Ольгою Жук

Минулого тижня Мистецький арсенал оголосив про структурні зміни в інституції і призначення нової заступниці директорки Анни Погрібної. Обидва призначення потребують затвердження органом управління Мистецького арсеналу — Державним управлінням справами. Відтак Ольга Жук та Анна Погрібна розпочнуть роботу на позиціях заступниць директорки щойно таке погодження буде отримано.

7 жовтня Державне управління справами уклало контракт з Олесею Островською-Лютою, який передбачає її роботу на посаді генеральної директорки Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» у найближчі 5 років. Контракт підписано на підставі результатів повторного конкурсу, що відбувся 8 вересня 2021 року.