Олеся Островська-Люта обійняла посаду генеральної директорки Мистецького арсеналуПро Нас

Олеся Островська-Люта обійняла посаду генеральної директорки Мистецького арсеналу

Сьогодні, 7 жовтня, Державне управління справами уклало контракт з Олесею Островською-Лютою, який передбачає її роботу на посаді генеральної директорки Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» у найближчі 5 років. Контракт підписано на підставі результатів конкурсу, що відбувся 8 вересня 2021 року. 

Список кандидатів та склад конкурсної комісії
Відео засідання конкурсної комісії

Фото — Христина Кулаковська

«Концептуальна рамка та інституційне становлення Музею сучасного мистецтва в якості окремої програми Мистецького арсеналу — мій пріоритет на посаді директорки. Для цього ми з командою вже зробили важливі кроки.

По-перше, почали розробку цифрової стратегії інституції, яка дозволить нам інтегрувати використання онлайн-підходів та цифрових інструментів у програмну роботу. А також забезпечить широку присутність інституції на міжнародних цифрових платформах, доступ до колекції і діяльності Мистецького арсеналу для українських та міжнародних дослідників та поціновувачів по всьому світу. Дякую за цю можливість нашому грантодавцю — Міжнародному фонду допомоги організаціям, що здійснюють свою діяльність у сфері культури й освіти.

По-друге — завершуємо розробку проєктно-кошторисної документації для комплексної реставрації Мистецького арсеналу. За своєї попередньої каденції на посаді директорки ми з командою розробили концепцію функціонування інституції, і зараз наш підрядник Інститут «УкрНДІПроєктреставрація» завершує роботу над проєктом. Це дасть нам можливість почати реставрацію, щойно Уряд України виділить для цього фінансові ресурси. 

Безперечно, що для реалізації цих задач Мистецький арсенал потребує залучення до команди нових, компетентних експертів. Маю сподівання, що попри все Міністерство фінансів таки дозволить створити нові ставки в нашому штаті саме для цих цілей, але ця боротьба ще попереду», — говорить Олеся Островська-Люта.

Вперше конкурс на посаду директора Мистецького арсеналу культурологиня та артменеджерка Олеся Островська-Люта виграла у 2016 році і з липня того року очолювала інституцію. Перед роботою в Арсеналі пані Олеся була заступницею директора Аналітичного центру pro.mova, керівницею проєктів та програм Благодійного фонду «Розвиток України». У 2014 році обіймала посаду Першої заступниці Міністра культури.


Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м² із загальної площі в понад 60 000 м². Щороку комплекс приймає близько 200 тисяч відвідувачів.

Фото — Олександр Попенко